Головна Блог Новини Луцьк посів перше місце у рейтингу україномовності. ІНФОГРАФІКА

Луцьк посів перше місце у рейтингу україномовності. ІНФОГРАФІКА

11.07.2016
Переглядів : 1133

Луцьк посів перше місце з-поміж обласних центрів України за результатами опитування щодо того, скільки мешканців розмовляють українською вдома. Так, 97% лучан розмовляють рідною українською мовою.

Такими є підсумки аналітичного огляду «Становище української мови в Україні в 2014-2015 роках», що базується на даних державної статистики, соціології та власних моніторингових досліджень, здійснених волонтерами в усіх регіонах України, яке оприлюднив рух «Простір свободи».

Вспомните новость: Последствия закона о декоммунизации: обновленная карта Украины

Цікаво, що першу сходинку Луцьк ділить із містом Рівне, де українською розмовляють теж 97% громадян.

Тернопіль посів друге місце в рейтингу, а Львів – третє, із результатами 96% та 93% відповідно.

Щодо російської мови, то нею в побуті найбільше користуються мешканці Харкова, Одеси, Миколаєва, Запоріжжя та Дніпропетровська.

Згадайте новину: 48 депутатів вважають перейменування Дніпропетровська неконституційним и звернулись з поданням до КС

Автори дослідження наголошують, що в рейтингу не враховано показників з окупованих АР Крим та Донбасу, де триває стрімка русифікація, а українську мову витіснено майже з усіх сфер суспільного життя.

Джерело: Вголос

Читайте статтю: Наша рідна Україна ! Хто її придумав ? Вперше слово УКРАЇНА з'явилось в Іпатіївському літописі ще у 1187 році!

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст