Головна Блог Новини КСУ після судової реформи позбувся повноважень офіційно тлумачити закони України

КСУ після судової реформи позбувся повноважень офіційно тлумачити закони України

05.12.2016
Переглядів : 1520

Конституційний Суд України після проведення частини судової реформи (щодо правосуддя) позбувся повноважень офіційно тлумачити закони України.

Таку позицію Конституційний Суд України виклав у ухвалі про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним зверненням Національної асоціації адвокатів України щодо офіційного тлумачення положень статей 45, 46 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, статті 15 Цивільного процесуального кодексу України в контексті положень частини першої статті 55 Конституції України (справа № 2-43/2016, від 08.11.2016 року № 70-у/2-16 року).

Згадайте новину: Революція у судовій системі: ВРУ внесла зміни в Конституцію України та прийняла новий закон "Про судоустрій та статус суддів"

Розглядаючи питання про відкриття конституційного провадження у справі КСУ виходив із того, що Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» від 2 червня 2016 року № 1401-VIII, який набув чинності 30 вересня 2016 року, внесено зміни до Конституції України, зокрема до її статті 150.

Так, відповідно до статті 150 Конституції України до повноважень Конституційного суду України належить вирішення питань про відповідність Конституції України (конституційності) законів та інших правових актів Верховної Ради України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, офіційне тлумачення Конституції України та здійснення інших повноважень, передбачених Конституцією України.

Отже, відповідно до Основного Закону України офіційне тлумачення законів України не належить до повноважень Конституційного Суду України.

З текстом ухвали Конституційного Суду України від 08.11.2016 року в справі № 2-43/2016 року можна ознайомитися за посиланням

Джерело: НААУ

Згадайте новину: Верховний Суд оскаржує в КС судову реформу

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст