Головна Блог Новини Кредиторы обяжут наследников проходить процедуру банкротства

Кредиторы обяжут наследников проходить процедуру банкротства

08.11.2018
Переглядів : 2986

Вместо того чтобы думать над повышением качества жизни граждан, народные избранники регулируют процедуру получения имущества в наследство. Отныне вступление в проблемное наследство усложнено банкротством, сообщает zib.com.ua

З того світу

Кодекс з процедур банкрутства, крім запровадження інституту приватної неплатоспроможності, містить норму, яка передбачає провадження на випадок смерті. Життя непередбачуване, і хто знає, яким боком обернеться власне банкрутство?

Автори проекту запевняють, що поява цієї норми зумовлена передусім спрощенням процедури отримання спадщини. Зважаючи на положення Цивільного кодексу, спадкоємці зобов’язані беззастережно прийняти не лише права, а й обов’язки, належні спадкодавцю, або ж відмовитися від спадщини. Проте досі процес закриття кредитів і розрахунку з боргами спадкодавця регулювався виключно загальними засадами права.

Найгіршою була ситуація, коли спадкоємці не мали можливості відразу погасити набуті борги. За таких умов належні спадкодавцю зобов’язання продовжували накопичуватись, а проценти за кредитами — зростати. Наявність нерухомого майна ситуацію не тільки не вирішувала, а й погіршувала з огляду на заборону його продажу протягом установленого законом строку.

Вспомните новость: Рада рассмотрела 500 поправок к Кодексу по процедурам банкротства

Замість довідок — неплатоспроможність

Правники запевняють, що з набранням чинності Кодексом з процедур банкрутства ситуація принципово зміниться на краще. Замість збирання однотипних довідок та стояння в чергах у банку спадкоємці матимуть можливість звернутися до господарського суду і в рамках спрощеного провадження пройти процедуру банкрутства.

Така процедура відрізняється від банкрутства фізичної особи лише можливістю звернення до суду спадкоємців. Однак, як запевняють автори КПБ, відповідальності уникнути не вдасться. Суд зобов’язаний відмовити у відкритті провадження, якщо боржник або особи, які є його родичами першого ступеня споріднення, безоплатно чи за ціною, нижчою від ринкової, відчужили протягом

одного року до дати подання боржником заяви про банкрутство нерухоме майно, транспортні засоби чи інше майно сукупною вартістю понад 20% від безспірних вимог кредиторів.

Проте для добросовісних спадкоємців банкрутство передбачає низку позитивних змін. Так, з моменту відкриття провадження припиняється нарахування штрафів, інших фінансових санкцій та відсотків за зобов’язаннями, а також накладається мораторій на задоволення вимог кредиторів. Надалі процес розрахунку з виявленими боргами та реалізація майна відбуватимуться під контролем господарського суду.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст