Головна Блог Новини Рік 2022! Коли вже буде амністія?

Рік 2022! Коли вже буде амністія?

17.02.2022
Переглядів : 23690

Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт про амінстію №5249-1 від 15.03.2021 року за авторством депутата Фріса І.П. та ін., відхиливши при цьому первинний законопроєкт №5249 від 15.03.2021 за редакцією депутатів Яцик Ю.Г. та ін.

Законопроєкт є довгоочікуваним. Це пов’язано передусім тому, що ще з часів СРСР на практиці закон про амністію виходив приблизно раз на 2 роки. Але після 2016 року амністії не було. І на це є об’єктивні причини. Передусім це пов’язано з тенденціями гуманізації покарань.

Очікується, що під дію цього закону (у разі його прийняття у запропонованій редакції) попадуть понад 1000 осіб.

Мова йде як про осіб, які будуть звільнені з місць відбування покарань, так і про осіб, до яких може бути застосовано скорочення терміну відбування покарання.

Користуйтеся консультацією: Что такое уголовная амнистия и как не спутать с помилованием?

Даним законопроектом, як і зазвичай, передбачається оголосити амністію і поширити її дію, на ті категорії засуджених, які найбільш незахищені та вразливі соціально:

  1. на неповнолітніх та жінок,
  2. на чоловіків, які мають дітей віком до 16 років або дітей з інвалідністю,
  3. до осіб з інвалідністю першої, другої та третьої груп, хворих на туберкульоз, онкологічні захворювання,
  4. осіб, що досягли пенсійного віку,
  5. учасників бойових дій, осіб, які захищали суверенітет та територіальну цілісність України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, тощо.

Критерії для застосування амністії:

- невелика суспільна небезпечність діяння;

- об’єктивні фактори (важка хвороба, поважний вік тощо);

- суттєвий строк відбутого покарання на момент проголошення амністії.

Як завжди законопроектом визначено категорії засуджених, щодо яких амністія не застосовується. Це, особи, які скоїли тяжкі та особливо тяжкі кримінальні правопорушення, а також особи, які вчинили кримінальні правопорушення з використанням службового становища (корупційні кримінальні правопорушення).

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст