Головна Блог Новини Колаборціоністи. Кримінальна відповідальність та обмеження

Колаборціоністи. Кримінальна відповідальність та обмеження

16.03.2022
Переглядів : 4680

14.03.2022 року Президентом України підписано 2 закони, що стосуються колаборціоністів, і які набули чинності 16.03.2022 року.

Давайте спробуємо розібратися, що таке колаборційна діяльність (колабораціонізм), колаборціоніст.

Тлумачний словник української мови дає нам наступне визначення поняття :

«Колаборціоніст» - Зрадник своєї батьківщини, що співпрацював з фашистськими загарбниками в окупованих ними країнах під час другої світової війни.

«Колабораціонізм» - Співробітництво з фашистськими загарбниками в окупованих ними країнах під час Другої світової війни.

Фактично колаборанти – це зрадники, які сприяють агресору, які фактично є співучасниками злочинних дій Російської Федерації.

Давайте спробуємо розібратися, що таке колаборційна діяльність з точки зору цих законів.

Так, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність» внесено зміни до Кримінального кодексу України, зокрема доповнено статтею 111-1. Вказаний Закон опубліковано 16.03.2021 року у Голосі України.

Згідно з ч.1 ст. 111-1 КК України під колаборційною діяльністю розуміється активна дія громадянина України, яка проявляється в одному із діянь:

  1. публічне заперечення здійснення збройної агресії проти України або встановлення та утвердження тимчасової окупації частини території України;
  2. публічні заклики громадянином України до:

а) підтримки рішень та/або дій держави агресора, збройних формувань та/або окупаційної адміністрації держави-агресора;

б) співпраці з державою-агресором, збройними формуваннями та/або окупаційною адміністрацією держави-агресора;

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст