Головна Блог Новини Коаліції у Верховній Раді України нема, проте уряд Арсенія Яценюка залишається працювати.

Коаліції у Верховній Раді України нема, проте уряд Арсенія Яценюка залишається працювати.

31.07.2014
Автор:
Переглядів : 1633

Минуло четверга Арсеній Петрович Яценюк подав у відставку з посади прем’єр-міністра України зазначивши причинами своєї відставки розпад парламентської коаліції та блокування урядових ініціатив. Перед цим Верховна Рада України не підтримала законопроекти Кабінету Міністрів України про наповнення доходної частини держбюджету непопулярними методами і залишила уряд сам на сам з проблемами фінансування критично необхідних державних заходів, насамперед армії та проведення АТО. Отже, прем’єр – міністр Яценюк не тримаючись за посаду своєю відставкою запитав у депутатів: «Як уряду працювати, якщо більшість народних депутатів уряд не підтримують і вже думають тільки про золоті обіцянки та критику влади на майбутніх позачергових парламентських виборах?».

Через тиждень сьогодні Верховна Рада України вже без парламентської коаліції або іншої формалізованої більшості висловила вотум довіри уряду, тобто проголосувала проти відставки уряду Арсенія Яценюка. Результати голосування наступні: «За відставку» – 16, «Проти відставки» - 109, «Не голосували» -184, «Утримались – 2». Всього у сесійній залі були присутні 311 народних депутатів.

Перед голосуванням проти відставки уряду ВРУ частково задовольнила претензії Кабінету Міністрів України і ухвалила зміни до Податкового кодексу України (306 голосів) та зміни до ЗУ «Про Державний бюджет України» (305 голосів). Урядовий проект закону про реформування системи управління ГТС знову не був прийнятий (205 голосів).

Який тягар на платників податків покладають ці закони? Перше - це збільшення рентних платежів на руду та акцизів на бензин, нафтопродукти, добичу сирої нафти, друге – це введення тимчасового загальнодержавного 1,5 % збору на фонд оплати заробітної плати, який вже назвали «податком на війну».

Мабуть провідну роль в ухваленні зазначених законопроектів зіграв і Президент України Петро Порошенко, який відкрито підтримав Яценюка і вимагав від депутатів конструктивної роботи в інтересах держави.

Цікаво, що це все відбулось на закритому засіданні Верховної Ради України, що звичайно незрозуміло.

Деякі люди скажуть, що Яценюк блефував заявляючи про відставку і успішно виторгував у майбутніх суперників на парламентських виборах собі ресурси для реалізації політики уряду, або деякі люди скажуть, що Яценюк поступив безвідповідально у час повної кризи плануючи відставкою уряду остаточно дестабілізувати ситуацію в Україні.

Але є і інша думка, інше правило, про яке більшість мабуть вже давно забула. Окрім власного політичного ситуативного інтересу у кожного депутата, політичного лідера, політичної партії, фракції ВРУ повинен стояти на першому місці державний інтерес аж до програшу на чергових виборах. Заявляючи про свою відставку Арсеній Петрович повчив народних депутатів відповідальності за державу поставивши їх перед дилемою: або працюємо всі разом без популізму і разом несемо відповідальність за непопулярні способи наповнення держбюджету або уряд уходить у відставку, всі займаємось виборами і я – Яценюк розповім виборцям, хто і чому мені не дав працювати.

Сьогодні все закінчилось добре і за стан справ в Україні знову відповідають уряд Яценюка, партія «Свобода», партія «Удар» і партія ВО «Батьківщина» вже без існування коаліції. Хоча залишився ще неприйнятим закон про реформування системи управління ГТС, тому ще один тест на відданість інтересам держави у народних депутатів попереду.

Дивиться новину: Арсеній Яценюк подав у відставку.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст