В соответствии с абзацем третьим части второй ст. 265 КЗоТ Украины юридические и физические лица — предприниматели, использующие наемный труд, несут ответственность в виде штрафа в случае нарушения установленных сроков выплаты заработной платы работникам, других выплат, предусмотренных законодательством о труде, более чем за один месяц, выплаты их не в полном объеме — в трехкратном размере минимальной заработной платы, установленной законом на момент выявления нарушения, сообщает visnuk.com.ua.
В случае нарушения сроков выплаты заработной платы не более чем за один месяц юридические и физические лица — предприниматели, использующие наемный труд, несут ответственность в виде штрафа в размере минимальной заработной платы, невзирая на периодичность (один-два или более раз в год) совершения такого нарушения.
В случае одновременной выплаты работникам заработной платы и компенсации утраты части заработной платы в связи с задержкой сроков ее выплаты оснований для освобождения субъектов хозяйствования от ответственности за несвоевременную и не в полном объеме выплату заработной платы ст. 265 КЗоТ Украины не предусмотрено.
В случае выплаты заработной платы один раз в месяц (непроведение авансовых выплат) юридические и физические лица — предприниматели, использующие наемный труд, несут ответственность в виде штрафа в соответствии с абзацем восьмым части второй ст. 265 КЗоТ Украины.
Довідники: ШТРАФИ ТА ІНШІ САНКЦІЇ ЗА ПОРУШЕННЯ ТРУДОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА
(Письмо Гоструда Украины от 26.07.2018 г. № 58920/4/4.ДП-18)
Департамент з питань праці Державної служби України з питань праці (далі - Держпраці) розглянув звернення ... щодо надання роз'яснення з питань застосування абзацу 3 та 8 частини другої статті 265 Кодексу законів про працю України та повідомляє.
Процедура здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю юридичними особами (включаючи їх структурні та відокремлені підрозділи, які не є юридичними особами) та фізичними особами, які використовують найману працю, визначається Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 р. № 295 (далі - Порядок).
Відповідно до пункту 27 Порядку у разі наявності порушень вимог законодавства про працю, зафіксованих актом інспекційного відвідування або актом невиїзного інспектування, після розгляду зауважень об'єкта відвідування (у разі їх надходження) інспектор праці проводить аналіз матеріалів інспекційного відвідування або невиїзного інспектування, за результатами якого вносить припис та/або вживає заходів до притягнення винної у допущенні порушень посадової особи до встановленої законом відповідальності.
Згідно з абзацом 3 частини другої статті 265 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України) юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі - у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.