Головна Блог Новини Хто повинен буде замінити паспорт і чи обов'язково це

Хто повинен буде замінити паспорт і чи обов'язково це

04.09.2020
Автор:
Переглядів : 15642

У середині серпня Кабінет Міністрів підтримав проєкт закону про заміну паспортів-книжечок на пластикові картки. Зараз документ зареєстрований у Верховній Раді, але нардепи його ще не розглядали, і поки що в паспорти по-старому вклеюють нові фото.

Пользуйтесь консультацией: Паспорт громадянина України (ID картка)

Чи потрібно буде міняти паспорт на “пластик” або все ж таки можна з ним жити до чергової заміни фотографії?

Зараз паспорти у формі картки необов’язкові. Тобто їх у будь-якому випадку видають 14-річним українцям, а всі інші можуть змінити документ за бажанням. Але проєкт нового закону передбачає повне виведення паспортів-книжечок з ужитку та їх заміну на сучасний формат.

У документі прописані такі терміни дії паспорта-книжечки:

  • для осіб віком від 16 до 25 років — до дня досягнення особою 25-річного віку;
  • для осіб віком від 25 до 45 років – до дня досягнення особою 45-річного віку за умови, що до дня набрання чинності цим законом в паспорт вклеєна нова фотографія після досягнення особою 25-річного віку, а в разі, коли паспорт був оформлений в період після досягнення особою 25-річного віку до дня досягнення нею 45 років, – фотографія при оформленні паспорта;
  • для осіб віком від 45 років – безстроково за умови, що до дня набрання чинності законом в паспорт вклеєна нова фотографія після досягнення особою 45-річного віку, а в разі, коли паспорт був оформлений після досягнення особою 45-річного віку, – фотографія при оформленні паспорта.

Чи буде обов’язковою заміна паспорта? Закон говорить: “Так, але тільки після досягнення певного віку”.

Коли громадянину України необхідно буде вклеювати наступне фото, паспорт у формі книжечки будуть автоматично замінювати на пластикову картку. А якщо фото вже вклеєно – живіть собі з книжечкою – поки самі не захочете обміняти її на “пластик” або не прийде рік заміни фотографії в паспорті.

У разі втрати або псування паспорти також видаватимуть тільки у формі пластикових карток. Міняти паспорт будуть і в тому випадку, коли він визнаний недійсним.

Пользуйтесь консультацией: Все про ID картку або новий паспорт громадянина України

У яких випадках паспорт визнають недійсним У новому законопроєкті подано цілий перелік причин, через які паспорт визнають недійсним, а саме:

  • зміна прізвища, імені, по батькові (за наявності), дати, місця народження особи;
  • виявлення помилки в інформації, внесеної в паспорт;
  • непридатність паспорта для подальшого використання, у тому числі у разі заповнення всіх сторінок, передбачених для внесення відповідних відомостей;
  • внесення до паспорта відомостей, не передбачених законодавчими актами;
  • заявлення паспорта як вторинного або викраденого;
  • смерть особи, якій було видано паспорт;
  • закінчення терміну дії паспорта;
  • оформлення паспорта з порушенням вимог законодавства;
  • припинення громадянства України або скасування рішення про набуття громадянства України.

У всіх цих випадках паспорт-книжечку будуть міняти на пластиковий зразок.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст