Головна Блог Новини Фейкове зростання економіки та 20% інфляції: експерти підбили підсумки року

Фейкове зростання економіки та 20% інфляції: експерти підбили підсумки року

30.12.2017
Переглядів : 1269

За підсумками 2017 року українська економіка демонструє більше стабілізацію, аніж зростання. При цьому підстав для реального росту у 2018 році також немає, через відсутність системних реформ. Про це в коментарі УНН розповіли експерти у галузі економіки.

Україні не вдалося виконати основні макроекономічні показники, закладені у Держбюджет на 2017 рік. Ріст ВВП мав сягнути 3,5% (становить 2,1%), інфляція мала бути на рівні 7-8% (маємо близько 15%, а за окремими оцінками - 20%). Курс на кінець року прогнозувався 27,2 грн за долар (маємо близько 28 грн за долар).

За словами колишнього наукового співробітника Інституту світової економіки НАН України Всеволода Степанюка, прогнозованих показників не вдалося досягти через те, що вони були помилково закладені у бюджет.

Згадайте новину: 11 міфів про медичну реформу, якими лякають пацієнтів

“Те, що бюджет переглядався у сторону збільшення, говорить про те, що від самого початку ці показники були нереальними. Те, що уряд малює інфляцію 12-13% за результатами року, не відповідає дійсності. За моїми оцінками, інфляція склала всі 20%. При цьому Держстат методично робить все, щоб зменшити показник інфляції, оскільки це впливає на багато речей, зокрема, соціальні виплати. За нашою статистикою можна дивитись лише тенденції, а не реальні показники”, — переконаний він.

Експерт зауважив і те, що зростання ВВП на 2,1% також є фейковим, оскільки промисловість та сільське господарство цього року падали. Зростання ж, за словами В.Степанюка, відбулося, зокрема, завдяки тому, що Росія збільшила транзит газу через Україну, а також за рахунок державних субсидій та "бульбашки" на ринку нерухомості.

“Дуже багато всього будується, але будинки стоять пусті. Завдяки цим факторам, які можна назвати швидше негативними, ніж позитивними, статистика дала 2% зростання. Тому, коли говорять про якісь цифри, треба розуміти, яким чином їх отримали. Реального зростання економіки в Україні, на жаль, не було”, — резюмував він.

Вспомните новость: Кабмин в роли Нострадамуса: как будет развиваться экономика до 2019

Експерт Економічного дискусійного клубу, колишній керівник департаменту Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Євген Олейніков зазначив, що з одного боку, цього року відзначається певна стабілізація економіки, однак вона не носить поки стійкого характеру.

“Ця стабілізація не базується на системних змінах в економіці, а сталася за рахунок того, що ми досягли певного дна. При цьому будь-який фактор, починаючи від непродовження співпраці з МВФ або загострення бойових дій на Донбасі, закінчуючи стрибком цін на зовнішніх ринках, призведе до того, що стабільність закінчиться. Все це пояснюється тим, що не відбулося обіцяних реформ”, — переконаний він.

За словами Є.Олейнікова, інфляція в Україні росте через те, що ми продовжуємо насичувати економіку емісійними доходами НБУ, які перераховуються до бюджету на покриття дефіциту у вигляді прибутку. При цьому відповідного обсягу вироблених товарів та послуг немає.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст