Головна Блог Новини Європа готує історичний закон для ChatGPT і не лише

Європа готує історичний закон для ChatGPT і не лише

16.06.2023
Переглядів : 1589

Запуск боту ChatGPT став революційним кроком у сфері технологій і дав поштовх до активної розробки продуктів зі штучним інтелектом (ШІ). Водночас зростає ризик дезінформації, а особисті дані користувачів можуть опинитися в небезпеці. Тому в Євросоюзі готують закон, який регулюватиме використання ШІ.

Докладніше про те, які обмеження штучного інтелекту планують запровадити, – у матеріалі РБК-Україна.

Перший закон щодо регулювання ШІ

14 червня 2023 Європарламент ухвалив проект правил щодо використання програм зі штучним інтелектом. Він стане основою для першого в історії закону, який регулюватиме ШІ.

Законопроект передбачає такі вимоги:

  • всі компанії, які мають намір використовувати інструменти ШІ на ринку Євросоюзу, повинні зареєструватися в Базі даних ЄС;
  • дотримання вимог "прозорості" – компанії-розробники мають інформувати, що контент був створений штучним інтелектом;
  • розробники зобов'язані повідомляти про використання матеріалів, захищених авторським правом.

Крім того, передбачається заборонити використання ШІ у системах біометричної ідентифікації (системи розпізнавання осіб у громадських місцях, програмні товари для правоохоронних органів, системи складання соціологічних рейтингів).

Технологіям із ШІ будуть присвоєні групи ризику. Найбільшу кількість обмежувальних вимог висуватимуть до продуктів, які можуть вплинути на здоров'я, безпеку, дотримання прав та свобод людини, довкілля.

Список високого ризику включатиме штучний інтелект в освіті, критичній інфраструктурі, громадському порядку.

Відповідно до законопроекту, системи, які можуть використовуватися для впливу на виборців та результати виборів, а також платформи соціальних мереж із більш ніж 45 мільйонами користувачів, також класифікуватимуться як група високого ризику.

Остаточний варіант законопроекту щодо ШІ ще мають затвердити всі 27 країн-членів ЄС, а запровадити його можуть через 2 роки.

Але перший етап у регулюванні технологій стартує вже 25 серпня, коли в ЄС набуде чинності Акт про цифрові послуги. Великі онлайн-платформи та пошукові системи (Meta, Twitter, TikTok та ін.) повинні будуть маркувати створений ШІ контент, інакше вони опиняться під загрозою багатомільйонного штрафу.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст