Головна Блог Новини Нові правила виплати допомоги по безробіттю - ЗУ № 2622–IX

Нові правила виплати допомоги по безробіттю - ЗУ № 2622–IX

14.11.2022
Переглядів : 2685

29 жовтня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці» від 21 вересня 2022 року № 2622–IX. // 14.11.2022

Хто має право на допомогу по безробіттю?

Право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу мають застраховані особи, визнані безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж сім місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Також право на допомогу по безробіттю зберігається в разі настання перерви страхового стажу з поважних причин, якщо особа протягом місяця після закінчення цієї перерви зареєструвалась як безробітна. Такими поважними причинами є:

  • навчання в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, клінічній ординатурі, асистентурі-стажуванні, аспірантурі, докторантурі з денною або дуальною формою здобуття освіти;
  • строкова військова служба;
  • здійснення догляду непрацюючою працездатною особою за особою з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, а також за пенсіонером, який за експертним медичним висновком потребує постійного стороннього догляду;
  • періоди зайнятості на тимчасово окупованій території України чи в районах проведення антитерористичної операції та здійснення заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі й стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування не підтверджуються сплатою єдиного внеску;
  • інші поважні причини, передбачені законодавством України.

Користуйтеся консультацією: Статус безробітного під час війни

Який розмір допомоги по безробіттю?

Розмір допомоги по безробіттю застрахованим особам визначається у відсотках до їхньої середньої заробітної плати (доходу), залежно від страхового стажу:

  • до 3 років – 50 %;
  • від 3 до 6 років – 55 %;
  • від 6 до 12 років – 60 %;
  • від 12 до 18 років – 65 %;
  • від 18 до 24 років – 70 %;
  • від 24 до 30 років – 75 %;
  • понад 30 років – 80 %.

Однак не менше ніж мінімальний розмір допомоги по безробіттю, встановлений правлінням Фонду для відповідної категорії осіб.

У першу половину строку тривалості виплати допомоги по безробіттю виплачується 100 % розміру допомоги, а далі – 50 %.

Раніше допомога по безробіттю виплачувалася: перші 90 календарних днів – 100 %; протягом наступних 90 календарних днів – 80 %; у подальшому – 70 %.

Для особи, яка має не менше 15 років страхового стажу та останні 15 років не отримувала допомогу по безробіттю, розмір допомоги у відсотках збільшується на 10 %.

Допомога по безробіттю не може перевищувати півтора розміру мінімальної заробітної плати. Раніше було не більше чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст