Головна Блог Новини Доки Україну в Раді Європи представлятиме Ківалов?

Доки Україну в Раді Європи представлятиме Ківалов?

14.04.2016
Переглядів : 2007

Петиція на сайті президента України з вимогою відкликати депутата Сергія Ківалова з Венеціанської комісії набрала вже декілька тисяч підписів.

Сергій Ківалов у Венеціанській комісії має "допомагати у розбудові демократичних інститутів"

Члени комісії при Раді Європи (РЄ) "До демократії через право" (Венеціанська комісія), на прохання урядів країн-членів РЄ, готують свою експертну незалежну оцінку законодавчих текстів з огляду на найліпші традиції європейського права. Згідно зі статутом комісії, до її складу входять "незалежні експерти, які досягли вершин у сфері функціонування демократичних інститутів" і які "повинні діяти від власного імені та не приймати будь-чиїх інструкцій".

Одіозний український політик Сергій Ківалов, якого було призначено представником України у Венеціанській комісії за часів президентства Віктора Януковича у березні 2013 року, заслужив собі сумнівної слави на посаді голови Центральної виборчої комісії України у 2004 році. Тоді його звинувачували у масштабних фальсифікаціях під час підрахунку голосів на президентських виборах. Ківалов навіть отримав у народі глузливе прізвисько "Підрахуй".

Сергій Ківалов увійшов в історію як голова ЦВК під час сумнозвісних президентських виборів 2004 року.

Лише за власним бажанням

14 вересня на сайті адміністрації президента України була зареєстрована електронна петиція "Про увільнення С. Ківалова від виконання обов'язків члена Європейської Комісії "За демократію через право". За два тижні свого існування ця петиція набрала понад три тисячі голосів. Проте навіть якщо до завершення тримісячного терміну від дня створення вона і збере 25 тисяч голосів, необхідних для того, щоб на неї прореагував президент Порошенко, відкликати Сергія Ківалова з комісії буде неможливо.

Згадайте новину: Перефарбування Ківалова – на цей раз під Порошенка

Як пояснив секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт, згідно зі статутом, призначений представник країни у комісії повинен повністю відслужити свій чотирирічний термін. "Такого поняття, як "призупинення мандату" члена комісії немає", - наголосив Томас Маркерт. Член комісії може лише сам припинити свої повноваження достроково, якщо подасть у відставку за власним бажанням. На запитання, чи має керівництво Венеціанської комісії якісь претензії до роботи Сергія Ківалова, Томас Маркерт відповів: "Я не зовсім зрозумів запитання щодо "претензій". Пана Ківалова було призначено на чотири роки, і на цьому - крапка".

У Страсбурзі все знають

Природно, що працівники Ради Європи не мають права коментувати кандидатури політиків, яких держава-член організації пропонує на ті чи інші посади в органи РЄ. Проте особа Сергія Ківалова, який довгий час входив до складу української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), нерідко викликала у його європейських колег криві посмішки.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст