Головна Блог Новини Дистанційних документів для чоловіків призовного віку за кордоном не буде, – Подоляк

Дистанційних документів для чоловіків призовного віку за кордоном не буде, – Подоляк

26.04.2024
Переглядів : 1650

Держава утримується від надання чоловікам призовного віку можливості отримати дистанційні документи за кордоном. Про це заявив радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк в інтерв'ю «24 каналу».

За його, українцям слід очікувати додаткових пояснень щодо роботи консульських служб, коли новий закон про мобілізацію набуде чинності. Однак, незважаючи на це, позиція держави лишається стійкою: документи будуть видаватися тільки на території України.

Згадайте новину: Коли суд відмовить ТЦК? – новели мобілізації

«Є абсолютно чітка позиція держави - дистанційних документів не буде. Будь ласка, приїздіть, отримайте ці документи на місці», - підкреслив радник керівника Офісу президента.

Кабмін постановою № 443 вніс зміни до пункту 11 Порядку реалізації експериментального проекту щодо оформлення паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Згадайте новину: ТЦК чи СУД обмежують права керування авто для ухилянтів

Зокрема, паспорти у порядку, що діяв до заборони, зможуть отримати:

  • Особи з інвалідністю, якщо вони мають відповідне посвідчення або пенсійне посвідчення, що підтверджує їхній статус, або посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги.
  • Особи, які супроводжують дружину чи чоловіка з інвалідністю для виїзду за кордон, якщо є документи, що підтверджують родинні зв'язки та інвалідність.
  • Особи, які супроводжують одного з батьків чи батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю I або II групи для виїзду за кордон, за умови наявності документів, що підтверджують родинні зв'язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання.
  • Особи, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю I або II групи і супроводжують їх для виїзду за кордон, за наявності відповідних документів про отримання компенсації на догляд або документів, що підтверджують інвалідність, а також акта встановлення факту здійснення догляду.
  • Батьки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю до 18 років, за умови наявності відповідних документів, що підтверджують родинні зв'язки, інвалідність та висновку лікарсько-консультативної комісії про потребу у постійному догляді або у супроводі особи, яка здійснює постійний догляд.
  • Батьки повнолітніх дітей з інвалідністю I або II групи зможуть отримати паспорти за наявності свідоцтва про народження та документів, що підтверджують інвалідність.
  • Баби, діди, брати, сестри, мачухи, вітчими, які супроводжують дітей з інвалідністю, зможуть отримати паспорти, якщо доведуть свою належність до категорії осіб, які не підлягають призову на військову службу, та підтвердять родинні зв'язки.
  • Особи, які потребують постійного догляду, отримають паспорти, якщо будуть супроводжуватися членом сім'ї першого ступеня споріднення і доведуть потребу у догляді.
  • Опікуни осіб з інвалідністю, визнаних судом недієздатними, отримають паспорти за наявності відповідного рішення суду або доказів родинних зв'язків.
  • Особи з інвалідністю або інші особи, які проживають у закладах догляду, також матимуть можливість отримати паспорти за умови супроводу працівників цих закладів.

Згадайте новину: Прийшла повістка, але є "бронь": що робити і чи треба йти до ТЦК

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст