Головна Блог Новини Очевидно, що Пенсійний фонд України приречений - українцям доведеться самим збирати собі на пенсію

Очевидно, що Пенсійний фонд України приречений - українцям доведеться самим збирати собі на пенсію

06.09.2021
Переглядів : 5245

Вже роками Пенсійний фонд України дотується державними коштами, щороку дефіцит пенсійного фонду все більшає, а платити пенсії скоро буде нічим. Пенсійний фонд з такими темпами й зовсім може стати банкрутом. Політики все заспокоюють українців, що це все можна виправити, але прийшовши до влади просто закидують цю проблему у довгий ящик. Тому єдиним виходом для українців залишається – це накопичувати собі пенсію самому.

Люди пенсійного віку в Україні найбільш заощадливі, на відміну від інших верств населення. А все через те, що життя на одну пенсію, це не життя, а виживання. Так склалося, що заощадити або накопичити кошти собі на старість можна, хіба що, вдома у скриньці. Накопичувальна система нашої держави зараз на дуже низькому та недовірливому рівні.

Пенсійна реформа вже триває 15 років, і все «на папері», а в реаліях все ніяк не зрушиться з місця. Як все-таки можна відкласти собі на безтурботне життя на пенсії?

Міністр фінансів Сергій Марченко пояснював у своїх інтерв’ю, що є таке поняття як накопичувальна та солідарна пенсії. Накопичувальна пенсія - це власний пенсійний рахунок, на який надходять відрахування із зарплати.

Після виходу на пенсію ви отримуєте накопичувальну пенсію, у вигляді тих коштів, що заощадили за все життя на пенсійному рахунку. Накопичувальна пенсія виплачується додатково до солідарної, та не впливає на її розмір.

Ось такий механізм заощаджень нам пропонує держава, от тільки яким чином вона буде працювати, якщо ще навіть органу, який це буде адмініструвати, не створено.

Планується створити Державний накопичувальний фонд, який на початку буде єдиним для всіх, гарантування вкладів цього фонду буде стовідсотковим, - зазначав Марченко.

Якщо Верховна Рада проголосує за відповідний закон у 2021 році, то накопичувальна пенсійна система може запрацювати вже у 2023−2024 роках

За підрахунками Мінсоцполітики, близько 7000 гривень зможе отримувати пенсіонер з певним страховим стажем з двох джерел: солідарної та накопичувальної систем.

Але говорити про запровадження накопичувальної системи ще зарано, повинен бути відповідний закон, який регулюватиме порядок роботи цієї системи. З початку залучатиметься Державний накопичувальний інститут, до них відноситимуть державний пенсійний фонд або державну керуючу компанію. Піти та роздати кошти недержавним пенсійним фондам зараз буде неприйнятним, пояснював Сергій Марченко.

Також міністр зауважив, що солідарна пенсія повинна бути разом з накопичувальною. Якщо у вас немає накопичень в НПФ, розраховувати на пенсію взагалі не варто.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст