Головна Блог Новини Держактиви площею в двісті НСК «Олімпійський» сьогодні не використовується, або в тіньовій оренді, – Костянтин Кошеленко

Держактиви площею в двісті НСК «Олімпійський» сьогодні не використовується, або в тіньовій оренді, – Костянтин Кошеленко

14.07.2021
Автор:
Переглядів : 2196

Про необхідність пришвидшити темпи приватизації розповів заступник Голови Фонду державного майна України Костянтин Кошеленко у авторській колонці для видання Лівий берег «Ефективність на максимум: як Фонд держмайна планує пришвидшити приватизацію» (https://bit.ly/3yEsDaR).

За його словами, з цією метою Фонд держмайна ініціював проєкт під назвою «Велика інвентаризація країни», який має на меті виявлення та передачу на прозору приватизацію всіх непрофільних державних активів.

«Наразі регіональні відділення Фонду проводять постійний аудит використання об'єктів державної власності для виявлення непрофільних державних активів. Завдання досить масштабне, тож ми також заручилися підтримкою органів центральної та місцевої влади», – відзначив Костянтин Кошеленко.

В описі, він зокрема відзначив, що за результатами глобального аудиту об’єктів державної власності, вже виявлено близько 28 мільйонів квадратних метрів приміщень державної власності не використовуються взагалі або здаються в тіньову оренду.

«Щоб зрозуміти масштаб проблеми, уявіть собі 200 НСК «Олімпійський», Шевченківський район міста Києва або, скажімо, Кам'янець-Подільський, що не просто пустує, але й генерує додаткові збитки», – наголосив Костянтин Кошеленко.

В своїй колонці заступник Голови Фонду також акцентує увагу на тому, що звичайні громадяни, підприємці чи навіть цілі підприємства, можуть самі ініціювати включення непрофільних об’єктів різних органів влади до приватизації.

«Якщо Ви бачите занедбану будівлю або неробочий цех, що може допомогти у розвитку вашого бізнесу – подавайте заяву про включення об’єкту державної власності до переліку, що підлягають приватизації та перемагайте на прозорих онлайн-аукціонах. Цей простий процес складається з 3 кроків, кожен з яких детально описаний на сайті privatization.gov.ua», – розповів Костянтин Кошеленко.

Ефективність на максимум: як Фонд держмайна планує пришвидшити приватизацію

Приватизація в Україні набирає обертів. Щомісяця у медіа лунає інформація про успішний продаж чергового об'єкта державної власності за кругленьку суму. Так, червень відзначився аукціоном по колишній Львівській виправній колонії №48. Завдяки співпраці Фонду держмайна та Міністерства юстиції, на балансі якого перебував об'єкт, сума від продажу колонії — 403,5 млн гривень — перевищує надходження від приватизації за увесь 2018 рік.

Навіть у цьому конкретному прикладі можна помітити дві важливі тенденції: перша — продаж об'єктів державної власності приносить реальні кошти до державного бюджету та дозволяє позбавитися від занедбаних активів. У 2020 році приватизація принесла державі понад 3 мільярди гривень, що у 4 рази більше, ніж за рік до того, та у понад 8 разів більше, ніж у згаданому 2018 році. Друга і не менш важлива тенденція — чимало державного майна перебуває не під управлінням Фонду держмайна, а роками й десятиліттями “висить” на балансі численних міністерств та державних відомств різного ґатунку.

Проблема непрофільних активів

Згідно з даними Єдиного реєстру об’єктів державної власності, управління об'єктами одночасно здійснюють понад 150 різноманітних державних органів, ще 96 відомств здійснюють управління державними підприємствами. Масштаб цієї управлінської проблеми просто величезний, адже мова йде про понад мільйон різноманітних об’єктів. Серед цих об'єктів є й такі, які мають суттєве значення для державного власника і якісно виконують покладені на них функції. Втім, значна частина — це непрофільне майно, що приносить своїм управлінцям збитки через невміле користування та адміністрування.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст