Головна Блог Новини Чи законний штраф за "лисі" шини?

Чи законний штраф за "лисі" шини?

25.11.2019
Переглядів : 3814

Разом із приходом зимового періоду поліція іноді намагається виписати штраф за «лисі» і пошкоджені шини, пише auto.24tv.ua

Правилами дорожнього рух забороняється керування автомобілем з висотою малюнка протектора шин менше ніж:

  • - 1,6 мм для легкових автомобілів та вантажних з масою до 3,5 т;
  • - 1,0 мм для вантажних автомобілів з масою понад 3,5 т;
  • - 2,0 мм автобусів;
  • - 0,8 мм мотоциклів і мопедів.

Також заборонено керувати автомобілями з шинами різних моделей з різними малюнками протектора, з пошкодженнями та порізами тощо.

Вспомните новость: Гаишнику Тищенко, преследовавшему автомайдановцев, выплатят 300 тыс. гривен компенсации, - решение суда. ДОКУМЕНТ

Такі обмеження пояснюються підвищенням ризику ДТП у зимовий період. Якщо водій виїжджає на "лисих" шинах він повинен розуміти, що є небезпечним не лише для себе, а і для інших водіїв.

Під час зупинки автомобіля, особливо в зимовий період, працівники поліції іноді перевіряють стан шин. Якщо висота протектора шин нижче дозволеного, інспектор має право винести штраф у розмірі 340 грн.

При цьому інспектор має право тимчасово затримати автомобіль до заміни шин з належною висотою протектора. Якщо таке порушення вчинено повторно протягом року, то водія може бути позбавлено права керування на строк від 3-х до 6-ти місяців.

Також слідкують за висотою протектора страхові компанії, які при такому стані шин відмовляють у поверненні страхових виплат при ДТП.

Згадайте новину: Де ночує автомобіль? За аналогічні рішення суддя першої інстанції вийшла сухою з води, а колеги з другої — дістали стяг-нення

Втім зазначмо, що в українських ПДР відсуне визначення сезонності шин. Регламентується лише "залишкова висота малюнка протектора". При цьому в жодному документі не зазначено за допомогою яких вимірювальних пристроїв інспектор має її перевіряти. У будь-якому разі, якщо інспектор вимірює глибину протектора за допомогою якогось просторою, не зайвим буде поцікавитись чи сертифікований цей прилад і попросити відповідні документи. Якщо прилад не сертифіковано – штраф винесений на основі таких вимірювань буде дуже легко скасувати.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст