Військовозобов'язані, які подають до ТЦК заяву на відстрочку, не направляються на ВЛК, тому що це б суперечило положенням постанови 560 КМУ. Вона регулює порядок призову громадян на військову службу під час мобілізації. У пункті 63 постанови вказано, що: Військовозобов'язані, які звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.
Військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров’я до військової служби призовників, військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, установлює причинний зв’язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) з військовою службою та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям. Тобто ВЛК є обов’язковою умовою порядку військового обліку громадян.
Медичний огляд військовозобов’язаних проводиться за рішенням керівників ТЦК та СП, начальників центрів рекрутингу Збройних Сил України, на підставі направлення за формою, наведеною у додатку 11 до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 560, ВЛК при ТЦК та СП за місцем провадження медичної практики у закладах охорони здоров’я комунальної або державної форми власності, які мають договір із НСЗУ на пакет медичних послуг, включений до програми державних гарантій медичного обслуговування населення на відповідний рік щодо медичного огляду осіб, який організовується ТЦК та СП, лікарями, які входять до складу ВЛК при ТЦК та СП. При цьому особам віком до 45 років видається направлення з метою визначення їх придатності до служби у Десантно-штурмових військах, підрозділах спеціального призначення, на підводних човнах, надводних кораблях, у морській піхоті, говориться у Наказі №402 «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України».
Повторний медичний огляд військовозобов’язаних проводиться один раз на 5 років ВЛК районних, міських ТЦК та СП.
Під час дії воєнного стану військовозобов’язані мають проходити ВЛК не рідше ніж раз на рік.
Положенням про військово-лікарську експертизу передбачено, що постанова ВЛК для ТЦК та СП про придатність до військової служби дійсна один рік. Тобто у будь-якому випадку зі спливом строку дії ПостановиВЛК для ТЦК та СП про придатність до військової служби її необхідно буде оновлювати, а це рік.
От і маємо, що по оновлювати дані по ВЛК потрібно щороку.
Що ж робити тим громадянам, які мають право на відстрочку? Чи потрібно їм проходити ВЛК?
З урахуванням існуючої колізії на сьогодні, то з метою не порушувати порядок військового обліку, після отримання відстрочки, звісно ж краще пройти ВЛК.
Тим громадянам, які мають ВОД старого зразка або більше останніх 5 років не проходили ВЛК, спочатку необхідно буде отримати ВОД нового зразка, в якому в подальшому буде відмітка про наявність відстрочки.
Звертаю увагу, що порушення військовозобов`язаними вимог правил військового обліку має наслідком настання відповідальності згідно із законом та не може бути підставою для відмови у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації (Аналогічного висновку дійшов Запорізький окружний адміністративний суд у Рішенні від 15 грудня 2023 року по справі №280/8404/23).
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.