Головна Блог Новини Чи може держава стягнути з особи помилково призначену та виплачену пенсію? (Справа Romeva проти Північної Македонії (№ 32141/10))

Чи може держава стягнути з особи помилково призначену та виплачену пенсію? (Справа Romeva проти Північної Македонії (№ 32141/10))

26.12.2019
Переглядів : 2659

Фонд пенсійного забезпечення і соціального захисту інвалідів призначив Ольгіці Ромевій (Olgica Romeva) пенсію за віком. Після семи років отримання щомісячних пенсійних виплат у фонді було проведено внутрішній аудит, який виявив, що жінці не вистачало трудового стажу, необхідного для призначення пенсії.

Для виправлення цієї помилки фонд переглянув справу та зворотною силою позбавив пані Ромеву пенсії. Оскарження такого рішення в судах успіху не мало. Більше того, фонд відкрив провадження та виграв цивільну справу в суді з відшкодування пенсійних виплат, здійснених протягом семи років.

Поки тривало провадження, до законодавства були внесені зміни і Ромева таки отримала право на пенсію.

Жінка звернулася до ЄСПЛ, передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Посилаючись, зокрема, на статтю 1 Протоколу № 1 (захист власності) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, вона скаржилася на те, що була позбавлена пенсії, яка була її єдиним джерелом доходу.

Суд у Страсбурзі констатував порушення статті 1 Протоколу №1 та присудив компенсацію моральної шкоди у розмірі 6 тис. євро.

Згадайте новину: Нездатність влади подолати опір матері спілкуванню дитини з батьком ЄСПЛ оцінив у € 12 тис.

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 431, (2019)
12.12.2019

Romeva проти Північної Македонії (№ 32141/10)

Заявник, Ольгіка Ромева (OlgicaRomeva), є македонкою / громадянкою Республіки Північна Македонія, яка народилася в 1947 році і проживає в м. Скоп’є.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст