Головна Блог Новини Будинок Сікорського у Києві повернуто громаді за рішенням суду

Будинок Сікорського у Києві повернуто громаді за рішенням суду

12.12.2015
Автор:
Переглядів : 1570

11 грудня, рішенням Господарського суду м. Києва задоволено судовий позов Міноборони про розірвання договору оренди та повернення будинку Сікорського

Це вперше за останні роки юридичною службою Міноборони спільно з органами військової прокуратурою досягнуто успішного результату з питань повернення «будинку Сікорського», який ще у 2000 році був переданий у довгострокову оренду благодійному фонду.

Нагадаємо, всупереч умовам договору оренди, за яким передано будинок Міжнародному фонду, споруда перебуває в аварійному, занедбаному стані, а обіцяний капітальний ремонт та реконструкція упродовж років так і не були розпочаті.

Джерело: Міноборони

Згадайте новину: Самострой на Нижнем Валу в Киеве - проверка мэра Кличка на принципиальность

Міністерство оборони України розпочало процедуру повернення будинку «родини Сікорських» до сфери управління оборонного відомства.

У 2000 році будинок було передано в оренду Міжнародному благодійному фонду «Музей повітроплавання та авіації ім. Сікорського» з головною метою — зберегти для нащадків як будинок, так і пам’ять про видатного конструктора та його внесок у розвиток світової авіації. На превеликий жаль цього не сталося. За 15 років перебування в оренді будівля опинилася під загрозою руйнування.

Міністерством оборони України розпочато юридичний процес розриву договору оренди меморіальної будівлі з сумнівним фондом, метою якого є не благодійність, а вандалізм.

Будинок родини Сікорських був збудований у 1903 році на кошти батька майбутнього авіаконструктора — відомого лікаря-психіатра Івана Олексійовича Сікорського і використовувався як прибутковий. Частина квартир у ньому здавалась державним службовцям та офіцерам. В іншій частині мешкала родина Сікорських, де розміщувались кабінети Івана Олексійовича, його бібліотека, що нараховувала понад 12 тисяч томів. Пізніше вона, згідно заповіту була передана до бібліотеки Київського університету Святого Володимира та нині входить до колекції Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка.

Саме в цьому будинку Ігор Іванович Сікорський, у той час — студент Київського політехнічного інституту, у 1908–1911 роках збудував свої перші два найпростіші гелікоптери. Однак, ці гелікоптери не змогли відірватись від землі, й потому Сікорський переключився на конструювання літаків. У січні 1910 року Ігор Сікорський сконструював аеросани і, того ж року, — літак С-2, що здійснив свій перший політ саме у Києві. У 1911 році, одним із перших у світі Ігор Сікорський отримав диплом льотчика.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст