Головна Блог Новини Британський парламент затвердив законопроект про вихід країни з ЄС

Британський парламент затвердив законопроект про вихід країни з ЄС

14.03.2017
Переглядів : 1080

Палата лордів британського парламенту 13 березня схвалила остаточний варіант законопроекту, що дає уряду право розпочати процес виходу Великої Британії з Європейського союзу. Раніше документ був схвалений Палатою громад. Прем'єр-міністр Тереза Мей може оголосити про початок процедури виходу з ЄС уже 14 березня.

Уряд вніс законопроект до парламенту наприкінці січня і наполягав на ухваленні тексту в незмінному вигляді.

Згадайте новину: Британія виходить з Євросоюзу, а Кемерон іде у відставку

Нижня палата схвалила пропозицію уряду, проте Палата лордів, в якій уряд не має більшості, на початку березня внесла в законопроект дві поправки. Перша стосувалася надання гарантій громадянам ЄС, які перебувають на території країни, інша поправка надає парламенту можливість заблокувати дії уряду щодо виходу з Євросоюзу. Однак після того як нижня палата відкинула ці поправки, Палата лордів схвалила закон без них.

Процес виходу Великої Британії з ЄС має бути розпочатий до 31 березня і триватиме до двох років.

Вспомните новость: Кто развалит ЕС - каким странам надоело быть в союзе?

У червні 2016 року більшість жителів Великої Британії на референдумі висловилися за вихід з Євросоюзу. Попри те, що більшість депутатів були проти виходу країни з ЄС, представники провідних партій, консерватори і лейбористи, заявили, що виконають волю виборців.

Джерело: Радіо свобода

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст