Головна Блог Новини Байки про безвіз: як їздять грузини і що чекає українців

Байки про безвіз: як їздять грузини і що чекає українців

24.04.2017
Переглядів : 1391

Що ближче для України безвізовий режим з ЄС, то більше міфів виникає навколо його впровадження. Розвіяти деякі байки про безвіз, а заодно й розповісти про порядок перетину кордону, вирішили на засіданні уряду, що відбулося 18 квітня. Візову лібералізацію ще остаточно не затвердили, для цього залишається ще кілька офіційних кроків. Та в Україні очікують на впровадження безвізового режиму з країнами Євросоюзу вже в червні. Для цього українцям необхідно мати біометричний паспорт. Та чи легко його отримати зараз?

Наприкінці березня запрацював безвізовий режим для Грузії. За перші тижні безвізу до країн Шенгенської зони поїхали близько 7 тисяч громадян Грузії.

Не пропустили лише трьох: один не мав біометричного паспорта, інший – підтвердження бронювання готелю, третій – документів, що підтверджують мету візиту.

Згадайте новину: Українці можуть їздити без віз у 50 країн світу – МЗС

«Прямо вдарили штамп і впустили» – враження з Грузії

Грузин Віталій Сафаров розповідає, що летів із Тбілісі до Праги за новими правилами і був здивований, наскільки все виявилося легко. Після Чехії він попрямував до Києва, і тут його паспорт перебрали по сторінках, каже, що українська митниця забрала набагато більше часу, ніж Шенгенська.

«Я сам не думав, що буде так легко і на кордоні не буде питань. Це все залежить, мабуть, від країни. Нас навіть не спитали: «Куди ви їдете, навіщо?». Нам поставили штамп за 2-3 хвилини. Вони лише просять страховку. Страховка обов’язкова. Хоча на нашому кордоні, коли ми вилітали, нам сказали, що обов’язкова ще виписка з банку. Як я знав, мінімально в нас має бути 50 євро на людину на день. Але нас не спитали нічого. Прямо вдарили штамп і впустили, хоча ми чекали на запитання», – ділиться враженнями Віталій Сафаров.

Щодо Грузії теж були побоювання, що люди масово поїдуть працювати нелегально в країни ЄС. Втім, це зараз зробити ще складніше, ніж раніше, пояснює Віталій Сафаров. Через 90 днів, як людина відзначилась на кордоні, її почне шукати власна країна, щоб повернути назад, пояснює грузин.

Вспомните новость: Как на практике будет работать безвиз для украинцев

Які документи потрібні якщо безвіз?

Безвізовий режим не передбачає виїзду для роботи або навчання за кордоном. Як відомо, перша умова перетину кордонів 30 країн, в яких працюватиме безвіз, – біометричний паспорт, друга умова – за період півроку в цих країнах можна перебувати не більше, ніж три місяці.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст