Покарання у виді арешту планують застосовувати лише до військовослужбовців. Відповідні зміни передбачені підписаним Президентом Володимиром Зеленським законом 3342-IX щодо внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального кодексів та інших законодавчих актів (законопроект 9185).
Так, у Кримінальному кодексі з’явиться пробаційний нагляд як основний вид покарання. Його введуть до більш, ніж 140 статей КК. В основному, на заміну арешту.
У новій редакції викладено статтю 60 КК «Арешт». Його будуть застосовувати лише до військовослужбовців. (Джерело: Судово-юридична газета)
«Покарання у виді арешту полягає в триманні засудженого військовослужбовця в умовах ізоляції на гауптвахті і встановлюється на строк від одного до шести місяців. Арешт не застосовується до вагітних жінок та жінок, які мають дітей віком до семи років», - зазначається у статті.
Нагадаємо, у статті 60 КК до змін було визначено, що покарання у виді арешту полягає в триманні засудженого в умовах ізоляції і встановлюється на строк від одного до 6 місяців, а військовослужбовці відбувають арешт на гауптвахті.
У Кримінально-виконавчому кодексі з переліку установ виконання покарань виключать арештні доми, а також скасують частину глави, яка регулює виконання покарання у виді арешту.
Натомість змінами до КК до видів покарань за злочини віднесуть пробаційний нагляд.
Згадайте новину: Уникнути в'язниці, за рахунок пробації! Україна дала шанс злочинцям не сідати ...
При цьому його віднесуть до основних видів покарань: «Основними покараннями є громадські роботи, виправні роботи, службові обмеження для військовослужбовців, пробаційний нагляд, арешт, обмеження волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців, позбавлення волі на певний строк, довічне позбавлення волі».
У КК з’явиться нова стаття 59-1 «Пробаційний нагляд».
Відповідно до неї покарання у виді пробаційного нагляду полягає в обмеженні прав і свобод засудженого, визначених законом і встановлених вироком суду, із застосуванням наглядових та соціально-виховних заходів без ізоляції від суспільства.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.