Валерій Калниш: У листопаді міжнародний комерційний арбітраж погодився з аргументами Ощадбанку, присудивши $1,3 мільярда компенсації від Росії за втрати інвестицій банку в Криму.
Плюс ще була сума штрафних відсотків, яку покладено на Росію за прострочення відшкодування цих грошей - це близько $100 тисяч щодня. Як вдалося перемогти Росію?
(Джерело: Новое время)
Згадайте новину: Обладатель премии за победу в Стокгольме Коболев: Десять лет с газовыми соглашениями Тимошенко
Андрій Пишний: $97 тисяч на день. Якщо брати з моменту, коли було винесене судове рішення, до сьогоднішнього дня, вже нараховано $5 мільйонів - немаленькі гроші. Насправді, рішення достатньо складне, це був тривалий процес, він тривав понад чотири роки.
Фактично з першого дня, як я прийшов на посаду, я відразу отримав кризу в Автономній Республіці Крим, тому що ми стикнулися з проблемою експропріації, відвертого грабунку нашої власності.
Була навіть ситуація, коли просто в один день відділення Ощадного банку “перетворилися” у відділення банку РНКБ з нашими ж працівниками, нашою технікою, нашими приміщеннями, але просто інший банк. Ну, як “в один день” - було багато інших речей.
І тоді було ухвалено, я вважаю, принципово важливе рішення, яке дозволило в тому числі і відбутися цьому історичному рішенню Арбітражного суду: ми почали все документували.
Документувалося все, починаючи від телефонних розмов з нашими співробітниками в Автономній Республіці Крим, закінчуючи навіть окремим обліком документів. Навіть відеозаписи, розшифровки, стенограми, скріншоти з Фейсбуку, сайтів - все повністю документувалося.
Коли наші колеги - юридичні радники - розпочали свою роботу, ми їм всю цю доказову базу завели, показали. Вони не повірили своїм очам, кажуть: "Як таке можливо?" - “Ну ось так - ми готувалися, ми вас чекали”. Тому першу претензію ми офіційно заявили росіянам ще влітку 2015 року - одразу.
Потім відбувся шестимісячний обов'язковий процес, коли ми чекали від них реакції, потім ще три додаткових місяці, і потім вже розпочався офіційний процес фактично позивного провадження.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.