Україна може втратити ініціативу на полі бою лише у випадку "замороження війни". Відповідно командування ЗСУ прагне будь-якою ціною уникнути оперативної паузи на фронті.
Як зазначають аналітики Інституту вивчення війни (ISW), російська армія взимку буде намагатися перевести війну в режим оперативної паузи. Навесні окупанти, можливо, спробують піти у контрнаступ. Цікаво, що аналітики ISW погодилися з припущеннями генсека НАТО Єнса Столтенберга.
"Оперативна пауза взимку, ймовірно, передчасно завершить контрнаступальні операції України, збільшить ймовірність того, що Україна втратить ініціативу, та надасть деградованим російським військам цінну 3-4-місячну відстрочку для відновлення і підготовки до ведення бойових дій на кращому рівні", – йдеться у звіті ISW.
Експерти ISW бачать в поведінці Путіна бажання не зупиняти війну.
"Зацикленість Путіна на продовженні наступальних операцій навколо Бахмута та в інших місцях сприяє здатності України утримувати військову ініціативу на інших ділянках бойових дій. Подальші оперативні успіхи України залежатимуть від здатності ЗСУ безперервно продовжувати послідовні операції протягом зими", – вважають аналітики.
Військовий експерт Олег Жданов наголошував, що загроза для України може не зникнути навіть після виходу на кордони 1991-го року. Водночас радник голови ОП Михайло Подоляк заявив, що після війни відбудеться демілітаризація окремих областей Росії.
Згадайте новину: Історичний успіх: удар безпілотниками по стратегічних ракетоносцях РФ врятував Україну від ракетного залпу трьох літаків
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.