Головна Блог Новини Адвокат Валерій Копитець очолював групу злочинців, яка убивала людей і рейдерила нерухомість

Адвокат Валерій Копитець очолював групу злочинців, яка убивала людей і рейдерила нерухомість

19.01.2020
Переглядів : 6198

Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська засудив колишнього адвоката Валерія Копитця до довічного позбавлення волі. Із ним також засуджено ще 6 його спільників.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 21 грудня 2019 року.

Копитець – колишній слідчий міліції, а на момент скоєння злочинів у 2008-2011 рр. адвокат. Саме він, за версією обвинувачення, керував злочинною діяльністю, підбирав старих чи просто самотніх людей, які зловживали спиртним, шукав покупців на захоплене майно і розподіляв доходи між членами організації. Як адвокат він використовував свій авторитет серед працівників правоохоронних органів, повинен був, у разі потреби, вживати заходів щодо запобігання викриття учасників злочинної організації. Його правою рукою був чоловік, який у 2014 помер в СІЗО від легенево-серцевої недостатності.

На лаві підсудних з адвокатом опинились шестеро осіб, які збирали інформацію про потерпілих, забезпечували транспорт, безпосередньо вбивали і вживали заходів до приховування слідів злочинів, виступали в ролі підставних покупців, спадкоємців, продавців при переоформленні майна потерпілих, жінка-керівник агентства нерухомості.

Із цієї групи трьох осіб також засуджено до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна. Жінку з агентства нерухомості засудили до 7 років, з яких вона за «законом Савченко» відбула 6, оскільки у 2011-2013 утримувалась у СІЗО. Ще двом чоловікам дали 5 і 5,5 років в’язниці і вважається, що вони вже відбули цей строк.

У вироку йдеться про 10 епізодів злочинів, що скоєні з липня 2008 по березень 2011 року. Серед них – вбивства 9 людей.

Згадайте новину: Крадіжникам скасували вирок, бо суддя порушив таємницю нарадчої кімнати

Так, один із учасників злочинної групи знайомився з жертвою, пропонував догляд або допомогу у продажі житла. Іноді вдавалися і до відвертих погроз. Жертві приносили їжу і спиртне, втиралися у довіру, переконували видати довіреність на продаж квартири або ж підробляли таку довіреність. Після продажу нерухомості людину вивозили і вбивали. Перше вбивство сталося у жовтні 2008 – п’ять ударів викруткою в серце. Труп закопали біля лісу. Наступних жертв душили, закидаючи петлю на шию, надіваючи пакет на голову.

Підсудні причетність до злочинів заперечували, твердили, що раніше дали показання під тиском. Говорили, що це були звичайні угоди з продажу нерухомості. Тільки один в суді вину визнав повністю і отримав найменше покарання (5 років позбавлення волі). Цей чоловік збирав інформацію про власників, займався документами. Він переконував, що не знав про вбивства, бо адвокат казав йому, що людям куплено житло десь під Полтавою.

Інший обвинувачений в суді раніше свідчив, що «отвезти на Полтаву» було в них кодове слово, яке означало вбивство. З його слів, це була вказівка адвоката «отвезти на Полтаву», тобто вбивати людей, аби вони не звернулися до правоохоронних органів. Жертв вбивали і закопували уздовж дороги «Полтава-Шульгівка» Петриківського району Дніпропетровської області. Інший підсудні на стадії слідства свідчили про вбивства конкретних осіб, спосіб, знаряддя вбивства і місце поховання – тобто називали дані, які не могли бути відомі ще комусь і підтверджуються іншими доказами у справі. Суд визнав за можливе врахувати показання на стадії досудового слідства і покласти їх в основу обвинувального вироку.

Одного разу в якості фіктивної спадкоємиці виступила мати жінки, з якою зустрічався адвокат Копитець. Свідок, яку він називав тещею пояснила, що адвокат був вхожий в її дім, приходив на всі свята, їздив з її донькою відпочивати, возив за кордон, завжди допомагав. Тому коли він попросив у неї паспорт та ідентифікаційний код, нічого не запідозрила. Вважала, що юрист і адвокат з таким статусом, поганого не зробить. «Теща» поїхала до нотаріуса, прийняла спадщину і підписала договір купівлі-продажу квартири, на яку не мала жодних прав. Пізніше зрозуміла, що її підставили.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст