Головна Блог Новини 25 – 26 квітня, Київ. Семінар "ДОГОВІРНІ ВІДНОСИНИ в 2017 році"

25 – 26 квітня, Київ. Семінар "ДОГОВІРНІ ВІДНОСИНИ в 2017 році"

15.04.2017
Автор: Кортекс
Переглядів : 2287

25 – 26 квітня, Київ. Семінар «ДОГОВІРНІ ВІДНОСИНИ в 2017 році. Укладання, зміна умов та розірвання господарських договорів. Спори, що виникають з договірних відносин. Нова судова практика виконання договорів».

Програмні питання:

Розділ 1. УКЛАДАННЯ, ЗМІНА УМОВ ТА РОЗІРВАННЯ ГОСПОДАРСЬКИХ ДОГОВОРІВ

  • Можливість у договорі відступати від законодавства та регулювати відносини на власний розсуд. Чи може договір суперечити законодавству? Аналіз судової практики. Застосування аналогії (ст. 8 ЦКУ). Застосування судом типових договорів, якщо сторони не передбачили це у договорі.
  • Зміст договору. Значення змісту договору відповідно до актуальної судової практики. Вплив на оподаткування. Важливе в оформленні реквізитів договору (преамбула, проблеми датування контракту, банківські реквізити.
  • Захист договору від фальсифікацій - деякі технології протидії шахрайським діям контрагентів (необхідні оговорки, особливості розміщення тексту, зшивання тощо).
  • Нечіткі формулювання умов договору. Нова судова практика. Використання іноземної термінології, проіменовані та непроіменовані договори (що відсутні в Кодексах). Різне тлумачення змісту договору сторонами – позиція судів. Виконання рішень міжнародних судів.
  • Форма договору: письмова, усна, електронна, нотаріальна. Нюанси укладання та наслідки недотримання. Вимоги до письмової форми. Використання факсимільного підпису. Чи потрібна печатка і нумерація договорів. Укладення договору через: ділову переписку, факс, е-mail, рахунок-фактуру, оформлення накладних, прийняття замовлення до виконання, конклюдентні дії, використання специфікацій. Використання таких договорів в суді. Усна форма договору - позиція ВГСУ, типові помилки. Виконання договору як окрема угода.
  • Договірні відносини і листування в електронній формі. Нові тенденції у судових спорах з використанням електронних документів, як доказів. Як підписувати електронні документи, у т.ч. договори.
  • Укладання, підписання договорів. Хто має право укладати, підписувати та приймати договори до виконання?. Позиція судів. Зміна відношення до виписок з реєстру, укладання договорів по пошті. Відміна печаток! Зміни у законодавстві, що стосуються застосування печаток: очікувані і реальні. Остаточне визначення статусу печатки для підприємств і установ, листування з державними органами. Підписання договору фізичною та юридичною особою без печатки - можливості для шахрайства. Способи протидії. Підроблені підписи, печатки у судовій практиці. Відмова визнати підпис, експертиза. Використання методів кримінального судочинства. Використання "в.о.". Факсимільний підпис. Нові вимоги НБУ. Судова практика.
  • Сучасна практика і методика перевірки підписів і повноважень підписантів.
  • Підписання договорів між українськими підприємствами та при ЗЕД. Помилки, судова практика.
  • Нова судова практика у спорах за участю філій і представництв.
  • Строки й терміни в договорах. Нюанси для окремих договорів та грошових зобов’язань. Наслідки у випадку невиконання судових рішень про стягнення. Нарахування відсотків, штрафних санкцій після закінчення строку невиконаного договору.
  • Зміна умов договору (в т.ч. одностороння).
  • Особливості визначення ціни та якості в договорі. Валюта контракту.
  • Розірвання договору. Дострокове розірвання.
  • Правова позиція судів при вирішенні спорів про визнання договорів та їх частин недійсними в судовому порядку. Податкові аспекти. Хто має право пред'явити позов про визнання недійсним (сторони договору, треті особи, податківці). Можливості для віндикації. Строк позовної давності для визнання.
  • Визнання договору недійсним: нова судова практика. Наслідки визнання недійсними рішення загальних зборів учасників (акціонерів, засновників), що схвалили спірний договір. Реституція і витребування майна у добросовісного набувача тощо. Борги як збіг тяжких обставин і можливість визнати договір недійсним.
  • Відповідальність сторін у договорі. Як ефективно використати та передбачити в договорі штрафні санкції (пеню, штрафи), оперативно-господарські санкції.

Розділ 2. ВИКОНАННЯ ДОГОВОРУ. НОВА СУДОВА ПРАКТИКА ВИКОНАННЯ ГОСПОДАРСЬКИХ ДОГОВОРІВ.

  • Нові вимоги до виконання договорів. Податкові аспекти. Спрощення - без яких документів тепер можна обійтись, позиція податківців. Чи потрібні тепер акти прийому-передачі. Новий статус рахунку-фактури. Яким чином нові зміни вплинуть на податкові перевірки, на бухгалтерський і податковий облік.
  • Приймання – виконання. Нові зміни щодо оформлення приймання – виконання.
  • Нова судова практика по використанню актів звірки. Використання актів звірки в якості доказу певної суми боргу. Складності при їх застосуванні у суді.
  • Треті сторони у зобов'язаннях. Виконання договору за боржника третьою особою.
  • Штрафні санкції. Чи можна збільшувати штрафні санкції обмежені законом? Зменшення судом штрафних санкцій - нові підходи ВГСУ. Вина. Розмір пені: перевищення 2-ої облікової ставки НБУ. Пеня за негрошові зобов'язання на прикладі розірвання договору оренди. Строки стягнення пені, пеня після закінчення терміну дії договору, після рішення суду. Застосування відсотків, проценти (ст. 536, ст. 625 ЦКУ). Проценти як частина боргу, як санкція. Чи проценти обов'язкові? Комерційний кредит.
  • Перевірені практикою способи збільшення або зменшення відповідальності контрагентів. Відсотки за „користування чужими коштами"- нове в практиці. Відсотки за товарним кредитом. Стягнення відсотка інфляції
  • Неустойка. Проблемні питання стягнення неустойки. Застосування судами принципу справедливості та зменшення неустойки. Можливості переуступки права на стягнення неустойки.
  • Відшкодування шкоди - нове у регулюванні. Визначення розміру з урахуванням прострочення платежу. Договірний розмір шкоди та його наслідки для судового розгляду спору. Практика, в т.ч. судова стягнення не отриманого доходу (втрачена вигода). Нюанси для випадків відключення електроенергії, знеструмлення приміщень. Нові можливості стягнення відшкодування збитків (обґрунтування вимог) за невиконання зобов'язань: штрафні, оперативно-господарські санкції: підстави, порядок застосування.
  • Фіктивні, безтоварні угоди. Реальність угод та фіктивні контрагенти. Податкові аспекти. Договірні оговорки та перевірка контрагентів. Виконання договору і виявлена податківцями відсутність необхідних для цього умов (робочої сили, обладнання, необізнаність директора тощо) – нова судова практика.
  • Відповідальність за порушення грошового зобов'язання. Нюанси.
  • Підстави звільнення від відповідальності. Оцінка з погляду суду. Як правильно сформулювати форс-мажор. Особливості судового розгляду справ за участю об’єктів, розташованих на проблемних територіях. Використання фінансової та економічної кризи, валютні ризики.

Розділ 3. КОНКРЕТНІ ДОГОВОРИ. ОСОБЛИВОСТІ ЇХ ОФОРМЛЕННЯ.

Розділ 4. ГОСПОДАРСЬКІ ВІДНОСИНИ З ПРОБЛЕМНИМИ ТЕРИТОРІЯМИ. Зона АТО, східний форс-мажор. Нові зміни.

  • Зміни у законодавстві про переміщення товарів
  • Розрахунки, погашення боргів за договорами, укладеними до прийняття змін – позиція НБУ і судова практика
  • Форс-мажор, його підтвердження – спірні питання, типові помилки і наслідки
  • Як судитись з суб’єктами з Криму, зони АТО, виконання судових рішень, оскарження рішення за умови відсутності тексту самого рішення. Відновлення втраченого або знищеного провадження.
  • З якого моменту припиняється право власності на знищене майно, яке підлягало державній реєстрації (нерухомість, транспорт).

Спікери:

Грек Б.М. - суддя Вищого господарського суду України, засл.юрист України, к.ю.н.

Дроботова Т. Б. - суддя Вищого господарського суду України, засл.юрист України, к.ю.н.

Муравйов О. В. - експерт, екс-заступник Голови Вищої ради юстиції, екс-суддя Вищого адміністративного суду України (ВАСУ) та Вищого господарського суду України (ВГСУ), Заслужений юрист України.

Рогач Л.І.* - суддя Вищого господарського суду України.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст