Главная Блог Новости Заступник Міністра юстиції Севостьянова: Уряд підтримав подальше реформування системи виконання покарань та створення спеціалізованих держустанов у сфері режиму, медицини та пробації

Заступник Міністра юстиції Севостьянова: Уряд підтримав подальше реформування системи виконання покарань та створення спеціалізованих держустанов у сфері режиму, медицини та пробації

14.09.2017
Просмотров : 1588

У ході сьогоднішнього засідання члени Кабінету міністрів підтримали низку ініціатив Міністерства юстиції, які забезпечать подальше реформування системи виконання покарань та її приведення до європейських стандартів.

За словами першого заступника Міністра юстиції Наталії Севостьянової, Уряд схвалив розроблену Мін’юстом концепцію подальшого реформування пенітенціарної системи, яка передбачає значні зміни українського законодавства.

«За 8 місяців цього року було розроблено більше 70 актів Уряду та 25 наказів та інструкцій Міністерства юстиції, які приводять у відповідність до міжнародних стандартів наше законодавство у цій сфері. Затверджена концепція передбачає прийняття комплексного закону «Про пенітенціарну систему», який допоможе врегулювати ті питання, які не можливо вирішити підзаконними актами. Нині ми вже працюємо над текстом цього документу разом з профільним парламентським комітетом та активістами з громадського сектору», - наголосила вона.

Згадайте новину: Корупціонерам хочуть заборонити виходити на волю під заставу

Уряд також підтримав створення в системі виконання покарань трьох нових спецустанов, які виконуватимуть специфічні функції, не властиві міністерству.

«Буде створена «Адміністрація державної кримінально-виконавчої служби». Це невеликий мілітаризований орган, який ми в рамках реформи державної служби виділяємо з цивільного міністерства. Також на базі Департаменту пробації буде сформовано Державну установу «Центр пробації», яка реалізовуватиме пробаційні програми. Третьою юридичною особою стане «Центр охорони здоров’я», - зазначила перший заступник Міністра юстиції.

Звітуючи про досягнення пенітенціарної реформи, Наталія Севостьянова зауважила, що лише за 8 місяців цього року було розроблено нові норми харчування, які повністю відповідають європейським стандартам.

Прийняті підзаконні акти дали можливість знищити корупцію під час переведення ув’язнених з однієї установи до іншої. Зараз ця функція децентралізована і подібні питання вирішуються на місцях – ближче до громадян, які перебувають в установах.

Читайте статтю: Порядок звільнення з під варти

За її словами, з початку року в пенітенціарних закладах багато зроблено для того, щоб забезпечити освітою ув’язнених. Зокрема, шкільну освіту здобули 4500 ув’язнених, а професійно-технічну – 7400.

Півтори тисячі ув’язнених отримали паспорти, а понад 4000 – реєстраційний номер платника податків.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст