Главная Блог Новости Запам'ятовуйте прізвища суддів КСУ, які хочуть відсудити недоотриману за карантин зарплату - понад 1,3 млн. грн.

Запам'ятовуйте прізвища суддів КСУ, які хочуть відсудити недоотриману за карантин зарплату - понад 1,3 млн. грн.

03.02.2021
Автор:
Просмотров : 4003

Вимога двох суддів КСУ про те, що з держави потрібно стягнути 1,3 млн грн на їхні зарплати, які вони недоотримали за час карантину - пробиває всі моральні стримуючі чинники. Про це сказав представник Президента України у Конституційному суді, народний депутат Федір Веніславський під час брифінгу

Згадайте новину: КСУ по просьбе судей отменил ограничение зарплат на время карантина

“Причина сьогоднішнього брифінгу - це інформація, яка стала нещодавно відома, про те, що два судді Конституційного суду України - пан Літвінов і пан Касмінін звернулися до Окружного адміністративного суду України міста Києва з позовом про стягнення з держави недоотриманої заробітної плати за час карантину. Сума позову - 1 млн 300 з копійками тисяч гривень. Тобто, тих 4,5 млн грн, які суддя отримує протягом року - суддям КСУ на даний час недостатньо і вони вирішили з держави, на підставі свого ж власного рішення від 28 серпня, стягнути ще декілька мільйонів гривень”, - сказав Федір Веніславський.

Він зазначив, що згідно з законодавством, суддя КСУ повинен мати високі моральні якості.

“На наше переконання - звернення суддів з позовом на підставі власного рішення КСУ до держави про стягнення 1,3 млн за три місяці, які вони недоотримали у повному обсязі з заробітної плати - це вже пробиття будь-яких моральних стримуючих чинників в діяльності суддів”, - додав чиновник.

Згадайте новину: Відновлення доброчесності Конституційного Суду України або як не зруйнувати антикорупційне законодавство України - що відбувається після скандального рішення КСУ

Через карантин, який ввели через пандемію COVID-19, 29 квітня Кабмін встановив зарплати чиновникам до кінця карантину, з лімітом в 47 тис. грн.

Після цього у серпні КСУ визнав обмеження зарплат чиновникам на період карантину незаконним.

Окрім того, 27 жовтня 2020 року Конституційний Суд України визнав такою, що не відповідає Конституції України, статтю 366-1 ККУ, яка передбачає відповідальність за брехню в декларації, за що Президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроект, яким запропонував звільнити всіх суддів КСУ, які ухвалили відповідне рішення від 27 жовтня, та після цього почати процес відбору нових суддів. Згодом до нього подали альтернативи, зокрема і голова Верховної Ради Дмитро Разумков. Пізніше Президент відкликав свій законопроект.

28 січня парламентарі направили у парламентський комітет на повторне перше читання законопроект "Про конституційну процедуру", який має вирішити проблему конституційної кризи в Україні.

Згадайте новину: Сколько зарабатывает судья КСУ: экс-глава суда Шевчук назвал потрясающую сумму

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст