Главная Блог Новости Законопроєкт про мотивацію до військової служби - №11012

Законопроєкт про мотивацію до військової служби - №11012

27.02.2024
Просмотров : 1760

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №11012 ( про мотивацію до військової служби, який передбачає фінансові винагороди, соціальні гарантії, додатковий контроль за підготовкою, підвищення престижу військової служби. Також він має створити основу для початку трансформації в "професійну армію" під час війни.

Законопроєкт пропонує підвищити рівень мотивації населення вступати до лав Сил оборони для проходження військової служби. Зокрема, автор закликає встановити виплати військовослужбовцям та командирам за знищення та захоплення ворожої техніки.

Крім того, згідно із документом, військовослужбовці, які під час дії воєнного стану проходять військову службу не менше 12 місяців, із яких мінімум пів року місяців беруть участь у бойових діях, отримуватимуть посадовий оклад у півтори рази більший, а для тих, хто відслужив не менше 24 місяців, не менше 12 з яких беручи участь в бойових діях, зарплату піднімуть вдвічі.

Для тих, хто після 24.02.2022 уклав чи продовжив контракт про проходження служби на строк не менше 3 років або до закінчення воєнного стану, пропонують запровадити одноразову грошову допомогу:

- солдатам – 120 000 ₴

- сержантам і старшинам – 160 000 ₴

- офіцерам – 200 000 ₴

Для тих, хто має право звільнитися зі служби за сімейними обставинами чи станом здоровʼя, але виявив бажання продовжити служити, пропонують запровадити щомісячну додаткову винагороду у розмірі 10 000 грн.

Згадайте новину: Як військовослужбовцям отримати одноразову грошову допомогу по інвалідності

Якщо документ приймуть, право на кредит на відкриття бізнесу зі ставкою до 5% матимуть усі, хто служив не менше 36 місяців (із них – мінімум 12 бойових) чи не дослужив ці строки у звʼязку з пораненням, а також звільнені з полону.

Також, у разі прийняття, право на іпотеку на житло під 3% терміном до 20 років матимуть усі, хто служив не менше 36 місяців (із них – мінімум 24 бойових), поранені, що продовжують службу, але мають право на звільнення, звільнені з полону, а також ті, хто не зміг продовжити військову службу через поранення.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст