Главная Блог Новости Законопроєкт № 3220 від 16.03.2020 року щодо сплати ЄСВ самозайнятими особами та членами фермерського господарства

Законопроєкт № 3220 від 16.03.2020 року щодо сплати ЄСВ самозайнятими особами та членами фермерського господарства

17.03.2020
Просмотров : 13489

Верховна Рада України прийняла за основу та в цілому законопроєкт № 3220 від 16.03.2020 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)».

Основні норми даного законопроєкту, які стосуються сплати ЄСВ:

1. Тимчасово звільняються від нарахування та сплати ЄСВ за себе за періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року наступні категорії платників ЄСВ: ФОП, в тому числі, які обрали спрощену систему оподаткування; особи, які провадять незалежну професійну діяльність та члени фермерського господарства. При цьому положення Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», яке стосується обов’язкової сплати мінімального розміру страхового внеску (1039,06 грн.) щодо вищезазначених періодів не застосовується.

Тобто, ФОП, особи, які провадять незалежну професійну діяльність (в тому числі, адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, судові експерти тощо) та члени фермерського господарства мають право не сплачувати ЄСВ за себе в період з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року.

2. Водночас, особи зазначені у п. 1 мають право, на власний розсуд, сплачувати за себе ЄСВ в період з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року. У такому разі, інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування єдиного внеску, за звітний період.

3. І саме цікаве, що ж буде з страховим стажем за цей період?

Законодавці, вищезазначеним законопроєктом, також, поміж іншого, внесли зміни і до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Дані зміни закріпили, що за умови, якщо особи, які зазначені у п. 1 (ФОП (в тому числі, які обрали спрощену систему оподаткування), особи, які провадять незалежну професійну діяльність (в тому числі, адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, судові експерти тощо) та члени фермерського господарства), не сплачували за себе страхових внесків (в тому числі і ЄСВ) за періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року, такі періоди включаються до страхового стажу та вважатиметься, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного законодавством для кожного з таких періодів.

Тобто, навіть, якщо ФОП, особи, які провадять незалежну професійну діяльність (в тому числі, адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, судові експерти тощо) та члени фермерського господарства скористаються даною тимчасовою податковою пільгою від держави щодо несплати ЄСВ за період з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року, даний період все рівно буде включатись до страхового стажу останніх.

Також, поміж іншого, вищезазначеним законопроєктом було внесено інші зміни до податкового законодавства України, які закріпили: не застосування штрафних санкції за порушення податкового законодавства, вчинених протягом періоду з 1 березня по 30 квітня 2020 року; мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок з 18 березня по 18 травня 2020 року; подовження до 1 липня 2020 року термін подання річної декларації про майновий стан і доходи; не нараховувати та не сплачувати у період з 1 березня року по 30 квітня 2020 року плату за землю; об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з 1 березня по 30 квітня 2020 року.

P.S.

Даний законопроєкт був прийнятий за основу та в цілому, тому, спочатку він очікує на підпис Голови Верховної Ради України, опісля Президента України та його опублікування у офіційних друкованих виданнях. Відповідно до Розділу ІІ. Прикінцеві положення законопроєкту, останній набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Тобто, у найоптимістичніших прогнозах, беручи до увагу нагальність вирішення даного питання та ініціативу голови профільного Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради України щодо внесення даного законопроєкту до порядку денного та його голосування, можливо очікувати набрання чинності даного закону, протягом наступного календарного тижня.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст