Главная Блог Новости Закон № 2136: що змінилося у трудових відносинах для державних службовців - НАДС

Закон № 2136: що змінилося у трудових відносинах для державних службовців - НАДС

06.04.2022
Просмотров : 3271

Звертаємо увагу, що дія Закону України від 15 березня 2022 р. № 2136 «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (далі - Закон № 2136), який є частиною законодавства про працю, поширюється на вступ, проходження та припинення державної служби в частині, не врегульованій Законом України “Про державну службу” (частина третя статті 5). Отже, публікуємо відповіді на запитання, які надішли до НАДС, зокрема під час вебінарів, що відбулися 24-25 березня 2022 року.

Згадайте новину: Трудові відносини воєнного часу - ЗУ № 2136-IX

· Чи застосовуються положення статті 3 Закону № 2136 до державних службовців?

Питання переведення державних службовців та зміна істотних умов державної служби повністю врегульовано Законом України “Про державну службу” (далі - Закон), тому положення цієї статті до державних службовців не застосовуються.

·Чи може державний службовець звільнитися за власним бажанням у строк, зазначений у його заяві, у зв’язку з веденням бойових дій у районах, в яких розташований державний орган?

Згідно з частиною третьою статті 86 Закону суб’єкт призначення зобов’язаний звільнити державного службовця у строк, визначений у поданій ним заяві, у випадках, передбачених законодавством про працю. Закон № 2136 - це частина законодавства про працю, а його норми, визначені у статті 4 цього Закону, містять випадок, у якому працівник може розірвати трудовий договір за власною ініціативою у строк, зазначений у його заяві. Таким чином, положення статті 4 Закону № 2136 поширюються на державних службовців.

Це означає, що у зв’язку з веденням бойових дій у районах, в яких розташований державний орган, та існування загрози для життя і здоров’я державного службовця він може розірвати трудовий договір за власною ініціативою у строк, зазначений у його заяві (крім випадків примусового залучення до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, залучення до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури).

На який термін працівникові може надаватися щорічна відпустка у період дії воєнного стану?

·Чи будуть скорочені основні щорічні відпустки державного службовця з 30 до 24 днів у зв'язку з набранням чинності Законом 2136?

Відповідно до статті 5 Закону відносини, що виникають у зв’язку із вступом, проходженням та припиненням державної служби, регулюються цим Законом, якщо інше не передбачено законом. Дія норм законодавства про працю поширюється на державних службовців у частині відносин, не врегульованих цим Законом.

Закон № 2136 є частиною законодавства про працю, а тому застосовується до тих правовідносин, що виникають на державній службі, стосовно яких в Законі відсутнє правове регулювання.

Статтею 57 Закону визначено, що державним службовцям надається щорічна основна оплачувана відпустка тривалістю 30 календарних днів, якщо законом не передбачено більш тривалої відпустки, з виплатою грошової допомоги у розмірі середньомісячної заробітної плати.

Отже, кількість днів відпустки, яка надається державному службовця чітко визначена нормою Закону. Зважаючи на викладене, частина перша статті 12 Закону № 2136 не поширюється на державних службовців, тому кількість днів щорічної основної оплачуваної відпустки, визначена статтею 57 Закону для державних службовців, не скорочується.

Вспомните новость: Шестидневка и увольнение на больничном. Чего ожидать от работодателей по "военному" закону о труде

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст