Главная Блог Новости ЗАХИСТ БІЗНЕСУ ВІД НЕЗАКОННИХ ДІЙ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ: нові гарантії

ЗАХИСТ БІЗНЕСУ ВІД НЕЗАКОННИХ ДІЙ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ: нові гарантії

15.12.2017
Просмотров : 2233

16 листопада 2017 року Верховна Рада Україна прийняла Закон України №2213-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування" (надалі - Закон).

Закон покликаний встановити додаткові гарантії захисту прав та інтересів учасників кримінального провадження на стадії досудового розслідування, а також захистити українських бізнес від безпідставного тиску з боку правоохоронних органів.

Вспомните новость: Украинский бизнес повысился до максимума за последние 4 года

Основні новели Закону:

1. Запроваджено обов’язкову фіксацію проведення обшуку за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів.

Звуко- та відео запис, здійснений під час проведення слідчим, прокурором обшуку, є невід’ємним додатком до протоколу обшуку. Дії та обставини проведення обшуку, не зафіксовані у відповідному записі, не можуть бути використані як доказ у кримінальному провадженні.

Передбачено право сторони захисту самостійно та безперешкодно здійснювати відеофіксацію проведення обшуку. Разом з тим, такі особи попереджаються про їх обов’язок не розголошувати відомості досудового розслідування без письмового дозволу слідчого, прокурора, а також про кримінальну відповідальність за розголошення таких відомостей.

Крім того, особа, у житлі чи іншому володінні якої проводиться обшук, має право користуватися правовою допомогою адвоката на будь-якій стадії його проведення. Докази, отримані під час обшуку, на який не було допущено адвоката, є недопустимими (не можуть використовуватися для обґрунтування винуватості особи). При цьому, факт недопущення до участі в обшуку адвокат зобов’язаний довести сам під час судового провадження.

Читайте статью: Презумпция виновности: как валютная пеня убивает украинский бизнес

2. Запроваджено обов'язкове повне технічне фіксування судового засідання, на якому слідчий суддя розглядає клопотання про надання дозволу на проведення обшуку.

Докази, отримані під час виконання ухвали про проведення обшуку, винесеної без технічної фіксації, вважається недопустимими. При цьому, вимога про застосування відеозаписувальних технічних засобів при винесенні слідчим суддею ухвали про обшук набирає чинності з 1 січня 2019 року (водночас, застосування звукозаписувальних технічних засобів є обов'язковим з дати набрання чинності Законом).

3. Обмежено право на вилучення оригіналів первинної документації, комп’ютерної техніки, серверів та мобільних телефонів.

Вспомните новость: Альгирдас Шемета: Бизнес больше не боится защищаться от разного рода нарушений госорганов

Передбачається заборона на тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв’язку та обов’язок сторони обвинувачення робити копії необхідної інформації без вилучення техніки, на якій вона зберігається, із залученням спеціаліста. Виготовлені належним чином копії такої інформації прирівнюються судом до оригіналу з метою забезпечення їх доказової сили.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст