Главная Блог Новости За 4,5 роки незаконного слідства і суду жінка стягнула лише 100 тис. грн моральної компенсації

За 4,5 роки незаконного слідства і суду жінка стягнула лише 100 тис. грн моральної компенсації

08.04.2019
Автор:
Просмотров : 2406

Верховний суд залишив без змін рішення про стягнення 100 тис. грн моральної компенсації для екс-начальниці управління Держкомзему в Коростишівському районі Житомирської області.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову від 20 березня.

Позивач з 2008 року працювала начальником управління Держкомзему в Коростишівському районі Житомирської області. 19 січня 2012 року щодо неї порушено кримінальну справу за службову недбалість і обрано запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд.

Чиновниці інкримінувалося, що неналежно виконуючи свої службові обов’язки, вона підписала та скріпила печаткою державні акти на право власності на земельні ділянки, не перевіривши достовірність внесених даних. Таким чином з власності держави вибуло 34 га вартістю 1,45 млн грн.

Згадайте новину: В Одесі суддю Івана Шепітка виправдали від хабара, зарубавши НСРД прокурора Індиченка

У 2013-2014 суд першої інстанції двічі виносив обвинувальний вирок, який був скасований апеляційним судом. За третім разом у грудні 2015 жінку виправдали за відсутністю складу злочину. Виявилося, що обвинувачена не зобов’язана була перевіряти наявність розпорядження голови РДА про виділення конкретній особі земельної ділянки у власність. Суд вирішив, що тяжкі наслідки у вигляді збитків настали у результаті дій не обвинуваченої, а іншої особи, яку також судили і вона попала під амністію. Також вироком був встановлений факт незаконного обрання запобіжного заходу і незаконного відсторонення від посади та ухвалою Апеляційного суду вирок було залишено в силі.

Таким чином, особа протягом 4 років та 6 місяців (з 19.01.2012 по 13.07.2016) незаконно перебувала під слідством та судом.

Жінка стверджує, що незаконне притягнення до кримінальної відповідальності принизило її честь та гідність, завдало непоправної шкоди її престижу та діловій репутації, обмежило її конституційні права на вільне пересування та завдало моральної шкоди, тому що весь час перебувала у стані страху і стресу, суттєво були порушені її нормальні життєві зв’язки та погіршились стосунки з людьми. Крім того, у вказаний період вона проходила лікування і отримала третю групу інвалідності.

У 2016 році жінка звернулась з позовом про стягнення відшкодування за незаконні дії правоохоронних органів і суду в розмірі 1 млн грн, а також 71 тис. грн витрат на адвоката.

Відшкодування моральної шкоди за час перебування під слідством чи судом визначаються судом у розмірі співмірному з мінімальним розміром заробітної плати за кожен місяць перебування під слідством чи судом.

Відтак для позивача мінімальний розмір такої компенсації розмір не може бути меншим 78 300 грн.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст