Главная Блог Новости З 1 січня 2018 року Естонія, Латвія, Грузія та інші прирівняні до офшорних територій.

З 1 січня 2018 року Естонія, Латвія, Грузія та інші прирівняні до офшорних територій.

20.01.2018
Просмотров : 6467

У нас зазвичай влада самі «цікаві» нормативні документи приймає перед самим новим роком. Або самі чиновники самі перебувають вже в святковому настрої, або сподіваються що шедеври пройдуть непоміченими.

27 грудня 2017 була прийнята Постанова КМУ №1045 Про затвердження переліку держав (територій), які відповідають критеріям, установленим підпунктом 39.2.1.2 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 Податкового кодексу України, та визнання таким, що втратило чинність, розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2015 р. № 977.

Вказана постанова вже набула чинності з 01 січня 2018 року.

Відповідно до вказаної постанови, до країн с так званим «офшорним статусом» ( з метою п. 39.2.1.1 ст. 39 Податкового кодексу України) потрапили такі країни як Республіка Естонія, Латвійська Республіка, Грузія та інші. Це мабуть черговий крок зближення з Європою.)

Відповідно до п.п.39.2.1.1. ст.. 39 Податкового кодексу України, контрольованими операціями є господарські операції платника податків, що можуть впливати на об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків, а саме:

а) господарські операції, що здійснюються з пов’язаними особами - нерезидентами, в тому числі у випадках, визначених підпунктом 39.2.1.5 цього підпункту;

б) зовнішньоекономічні господарські операції з продажу та/або придбання товарів та/або послуг через комісіонерів-нерезидентів;

в) господарські операції, що здійснюються з нерезидентами, зареєстрованими у державах (на територіях), включених до переліку держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до підпункту 39.2.1.2 цього підпункту, або які є резидентами цих держав

Відповідно до 39.2.1.2. ст.. 39 Податкового кодексу України під час визначення переліку держав (територій) для цілей підпункту "в" підпункту 39.2.1.1 цього підпункту Кабінет Міністрів України враховує такі критерії:

держави (території), у яких ставка податку на прибуток підприємств (корпоративний податок) на 5 і більше відсоткових пунктів нижча, ніж в Україні, або які надають суб’єктам господарювання пільгові режими оподаткування, або в яких особливості розрахунку бази оподаткування фактично дозволяють суб’єктам господарювання не сплачувати податок на прибуток підприємств (корпоративний податок) або сплачувати його за ставкою, на 5 і більше відсоткових пунктів нижчою, ніж в Україні;

держави, з якими Україною не укладені міжнародні договори з положеннями про обмін інформацією;

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст