У Києві знову обмежили продаж алкоголю вночі. Заборона покликана зменшити рівень смертності та кількість правопорушень. DW розповідає, як ставляться до алкоголю у країнах ЄС та чи обмежується там його продаж.
Віднедавна київським супермаркетам заборонено продавати будь-який алкоголь з 23:00 до 10:00. Ця заборона не поширюється на заклади ресторанного господарства.
Київська міська рада вже вдруге обмежує продаж алкоголю. У вересні 2016 року депутати міськради заборонили продавати спиртні напої вночі, але в квітні 2017 року господарський суд столиці зобов'язав міськраду скасувати цю заборону.
У країнах ЄС дуже різне ставлення до продажу алкоголю. Наприклад, у Німеччині, Франції чи Італії його можна придбати як у супермаркетах, так і в спеціалізованих магазинах. Найпоширеніше обмеження по часу - це робочі години самих закладів. А от у Скандинавії більшість алкогольних напоїв продають виключно в спеціалізованих магазинах, які зачиняються після 18:00.
Де в ЄС ліберально ставляться до алкоголю
У ФРН будь-які алкогольні напої можна купити в супермаркетах або спеціальних магазинах. Спиртне дозволяється пити на вулиці, але місцева влада має право обмежити продаж алкоголю, наприклад, під час футбольних матчів або в деяких районах міст.
А от у Парижі після закриття супермаркетів алкоголь можна придбати у маленьких магазинах, які вночі продовжують продавати пиво та вино. Місцева влада інших французьких міст може встановити власні обмеження - наприклад, заборонити продаж алкоголю після 22:00. Також французьке законодавство дозволяє пити на вулиці.
Так само без проблем алкоголь можна придбати і в італійських супермаркетах. У країні діє єдина часова заборона на його продаж - з третьої до шостої години ранку, але це здебільшого стосується виключно ресторанних закладів, а не магазинів. Пити на вулиці дозволяється, але місцева влада може обмежити вживання спиртних напоїв у деяких місцях, наприклад, туристичних.
Згадайте новину: ПРИТЯГНУТИ ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ СУДДІВ, ЩО СКОЇЛИ П'ЯНІ ДТП, СТАЛО ПРОСТІШЕ: ЩО ЗМІНИЛОСЯ
Обмеження продажу алкоголю по-скандинавськи
Водночас у Фінляндії, Ісландії, Швеції та Норвегії діють жорсткі правила, які суттєво обмежують продаж спиртних напоїв. Мета цих правил - відповідально продавати алкоголь без цілі отримати прибуток, зменшуючи при цьому кількість проблем, пов'язаних із сп'янінням. Крім того, уряди цих країн намагаються заохотити людей пити менше міцного алкоголю і натомість обирати напої із меншим вмістом спирту, наприклад, вино.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Все права защищены.