Главная Блог Новости Як податкова судиться з українським бізнесом

Як податкова судиться з українським бізнесом

13.11.2018
Просмотров : 1341

Історія:

Якщо вам не хочеться судитися з податковою, не працюйте з тими, хто вже почав це робити.

Що сталося:

18 542 судів провела податкова з українським бізнесом та громадянами в 2018 році.

Чому це важливо:

Суди з податковою одночасно можуть вказувати як на проблеми, так і на успіхи бізнесу. Проте якщо ваш партнер попав в поле зору ДФС — ви також можете там опинитися.

Щомісяця відбувалося близько 1,5 тисячі судів, в більшості з яких податкова виступала в якості відповідача.

За порівнянні з іншими роками в 2018 кількість судів з податковою зменшилася. Так середня кількість судів на місяць у 2017 році складала 2,5 тисячі.

В більшості випадків, приблизно двох третинах, податкова виступає в якості відповідача. «Найчастіші причини звернення в суд на податкову — скасування податкових нарахувань та штрафних санкцій. За даними ДФС, в 2018 році відбулося 46,3 тисячі подібних справ. Також часто справи стосуються оскарження комісії ДФС про відмову в реєстрації накладних, оскарження наказів про проведення позапланових виїзних перевірок про повернення сум помилково та надміру сплачених грошових зобов’язань із податку на прибуток», — розповідає Ярослав Лисенко, керуючий партнер АО "Адвокатська сім'я Лисенко".

Згадайте новину: Податкова показала нову систему аналізу блокування податкових накладних — офіційні деталі

Бізнес судиться з податковою. Які висновки про компанію ми можемо зробити?

Це великий бізнес. З великим штатом юристів.

За порівнянні з іншими роками в 2018 кількість судів з податковою зменшилася. Так середня кількість судів на місяць у 2017 році складала 2,5 тисячі.

«Активна судова боротьба бізнесу із податковою в якості позивача може свідчити лише про одне – це представник великого бізнесу. При чому неважливо якої галузі. Це можу бути і великий аграрій, і представник фінансового сектору, рітейлу, важкої промисловість або нафтогазової сфери. У кожного з таких бізнесів є великий штат внутрішніх податкових юристів, до того ж можуть залучатися і сторонні юридичні радники.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст