Главная Блог Новости Як досягти компромісу щодо імені дитини, знає ВС

Як досягти компромісу щодо імені дитини, знає ВС

18.08.2022
Просмотров : 1531

Ані законодавство України, ані норми міжнародного права не містять норм, які б наділяли будь-кого з батьків пріоритетним правом щодо дитини. Зокрема, щодо визначення її імені та прізвища.

Такого висновку дійшов Касаційний цивільний суд у справі №753/7395/20, інформує «Закон і Бізнес».

Подружжя тривалий час не могло дійти згоди щодо того, яке ім’я та прізвище надати новонародженій дитині. У ВРАЦС батьку відмовили в реєстрації дитини із запропонованими прізвищем та іменем, оскільки мати не надала згоди.

Тоді він звернувся до суду аби той зобов’язав ВРАЦС провести державну реєстрацію дитини із вказаними ним прізвищем, власним ім’ям та по батькові.

Користуйтеся консультацією: Як змінити прізвище, ім'я, по батькові: з якими проблемами можна зіштовхнутись

Суди перших двох інстанцій задовольнили позов, пославшись на те, що батьки повинні не пізніше місяця від дня народження дитини зареєструвати її в органі РАЦС.

Натомість у КЦС зауважили, що за Сімейним кодексом мати і батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини.

Презумпція на користь одного з батьків у справах щодо дітей не підтверджується на рівні ООН, що випливає з Декларації прав дитини або прецедентної практики ЄСПЛ, а також не відповідає позиції Ради Європи та більшості держав — членів РЄ.

Відповідно до ч.1 ст.7 Конвенції про права дитини дитина має бути зареєстрована одразу після народження і з моменту народження має право на ім’я і набуття громадянства.

Відповідно до чч.1, 4 ст.144 СК батьки зобов’язані невідкладно, але не пізніше місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в органі ДРАЦС.

Суди попередніх інстанцій, погодившись з іменем та прізвищем, які запропонував батько, не навели мотивів надання переваги правам та інтересам батька.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст