Всі знають про те, що Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» установлено, що у період проведення мобілізації громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов'язані мати при собі військово-обліковий документ. Але чи є різниця між електронним та паперовим «військовим квитком»?
Cтаття 22 вказаного Закону визначає обов'язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації і встановлює, що військово-обліковий документ пред'являється особою за вимогою:
▫️ уповноваженого представника ТЦК СП;
▪️ поліцейського;
▫️ представника Держприкордонслужби у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України.
Під час перевірки документів перевіряючий може застосовувати технічні прилади, засоби та спеціалізоване програмне забезпечення з доступом до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Користуйтеся консультацією: Військовий квиток: що означають військово-облікові ознаки
ВІЙСЬКОВО-ОБЛІКОВИЙ ДОКУМЕНТ СТВОРЮЄТЬСЯ В ЕЛЕКТРОННІЙ ТА/АБО ПАПЕРОВІЙ ФОРМІ
Наявність у особи військово-облікового документа в електронній формі, наприклад, у відповідному застосунку мобільного телефону, або у вигляді роздрукованого військово-облікового документу з QR кодом, є рівнозначним військово-обліковому документу у паперовій формі, оскільки усі вони МАЮТЬ ОДНАКОВУ ЮРИДИЧНУ СИЛУ
Військово-обліковий документ в електронній формі дозволяє уповноваженим працівникам ТЦК та СП, Національної поліції, Держприкордонслужби зчитувати його за допомогою будь-яких засобів (телефони, планшети), на яких може бути встановлений застосунок Резерв+ та які мають камеру, а роботодавцю – формувати список військовозобов'язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час.
Для формування військово-облікового документу в електронній формі необхідно скористатися засобами:
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Все права защищены.