Главная Блог Новости Військовим закрито доступ до азартних ігор в інтернеті. Як боротися з ігровою залежністю з точки зору права?

Військовим закрито доступ до азартних ігор в інтернеті. Як боротися з ігровою залежністю з точки зору права?

24.04.2024
Просмотров : 465

23 квітня 2024 року, набрав чинності Указ Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 квітня 2024 року «Щодо протидії негативним наслідкам функціонування азартних ігор в мережі Інтернет» №234/2024.

АКТОМ ВИЗНАЧЕНО, серед ряду інших положень:

1️. Головнокомандувачеві Збройних Сил України, керівництву інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, НЕВІДКЛАДНО ЗАПРОВАДИТИ на період дії правового режиму воєнного стану ЗАБОРОНУ військовослужбовцям доступу до гральних закладів та/або участі в азартних іграх у мережі Інтернет.

2️. Міністерству охорони здоров’я України забезпечити у тримісячний строк прийняття клінічного протоколу (стандарту) ЛІКУВАННЯ ІГРОВОЇ ВИРАЖЕНОЇ ЗАЛЕЖНОСТІ.

3️.Міністерству соціальної політики України забезпечити у тримісячний строк прийняття державного стандарту надання соціальної послуги «017.4. Соціально-психологічна реабілітація осіб з ігровою залежністю».

4️.Службі безпеки України спільно з уповноваженими органами забезпечити у двомісячний строк проведення перевірок організаторів азартних ігор щодо дотримання ними санкційного законодавства України, за результатами яких ужити заходів щодо застосування до організаторів азартних ігор відповідних санкцій.

5️.Міністерству цифрової трансформації України провести у місячний строк переговори з компаніями «Apple» та «Google» щодо заборони розміщення застосунків з азартними іграми без відповідної ліцензії в зоні «UA» у їх магазинах додатків.

Як боротися з ігровою залежністю з точки зору права?

Ігрова залежність, також відома як лудоманія, офіційно визнана Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я (ВООЗ) психічним розладом, а таке поняття як «ігровий розлад» включено до 11-го видання нормативного документа «Міжнародна статистична класифікація хвороб» (МКХ; 6С51; ICD11) та віднесено до розділу 06 «Розлади психіки, поведінки або розвитку нервової системи»

Ігрова залежність – серйозна проблема, яка може впливати на фізичне та психологічне здоров’я людини. Для більшості гравців азартні ігри є просто розвагою у вільний час. Вони ставлять перед собою обмеження, контролюють бюджет та час. Однак деякі гравці втрачають контроль, витрачають на азартні ігри дедалі більше часу, грошей та уваги, ігноруючи при цьому роботу, сім’ю та соціальні зв’язки.

Щоб мінімізувати негативні наслідки участі в азартних іграх, Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) затвердила «Принципи відповідальної гри».

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст