Главная Блог Новости Відпустки, лікування та компенсації: що змінилося у забезпеченні прав військовослужбовців на соцзахист

Відпустки, лікування та компенсації: що змінилося у забезпеченні прав військовослужбовців на соцзахист

15.04.2024
Просмотров : 698

Скасування статусу "обмежено придатний" для військової служби, лікування до 12 місяців та грошова компенсація за невикористані відпустки — це передбачає закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців і поліцейських на соціальний захист". Його президент України підписав 2 квітня. Розберемося детальніше, що змінюється в умовах служби та як це вплине на військових.

"Обмежено придатних" не буде

Відтепер діятимуть статуси "придатний" та "непридатний" до військової служби. За логікою законотворців, людина, яка за станом здоров'я непридатна до виконання бойових задач безпосередньо в зоні бойових дій, цілком може служити у штабі, займатись військовим IT-напрямком, документообігом тощо.

Важливо, що скасування обмеженої придатності не означає автоматичного переходу до статусу "придатний" чи "непридатний". Такий висновок має надати повторна військово-лікарська комісія (ВЛК), яку військовозобов’язані мають пройти протягом 9 місяців після набрання законом чинності. Саме ВЛК може уточнити сферу, у якій конкретна людина може бути залучена у війську. Військовозобов'язані, що визнані непридатними, будуть виключені з військового обліку.

Такі зміни потребують уточнення переліка захворювань для визначення придатності чи непридатності до військової служби. Прийняття відповідних нормативно-правових актів очікуємо від уряду.

В цілому відмова від статусу "обмежено придатний" сприятиме більш прозорій системі військового обліку та призову. Це дозволяє уникнути суб’єктивних оцінок та забезпечити однаковий підхід до всіх військовозобов’язаних.

З іншого боку важливо забезпечити, щоб військовослужбовці з певними медичними обмеженнями мали необхідну підтримку.

Можливість перебувати на лікуванні до року без необхідності через 4 місяці проходити ВЛК

Досі військовим, що перебували на довгостроковому лікуванні, зокрема, й закордоном, треба було щочотири місяці пройти ВЛК для вирішення питання про придатність до військової служби. Це викликало багато незручностей, бо для підтвердження, що проблема зі здоров'ям є й лікування триває, треба було повертатися до України.

Зміни передбачають вже термін до 12 місяців: йдеться як про тривалість лікування у медзакладі, так й про перебування у відпустці для лікування. Сама передача даних про стан здоров’я має здійснюватися автоматично й дистанційно.

Але військовослужбовцю все одно доведеться пройти ВЛК впродовж перших 4 місяців для визначення необхідності тривалого лікування, а вже наступне лише після встановленого терміну безперервного лікування.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст