Главная Блог Новости Верховна Рада схвалила корпоратизацію "Енергоатому"

Верховна Рада схвалила корпоратизацію "Енергоатому"

07.02.2023
Просмотров : 1158

Верховна Рада схвалила корпоратизацію національної атомної енергогенеруючої компанії "Енергоатом". Відповідний законопроєкт законодавці ухвалили в другому читанні під час засідання в вівторок, 7 лютого.

"Верховна Рада ухвалила у другому читанні проєкт закону про акціонерне товариство "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом". За відповідне рішення проголосували 259 народних обранців", - повідомила пресслужба компанії.

Законом пропонується визначити процедуру утворення акціонерного товариства "НАЕК "Енергоатом", 100 відсотків акцій якого належатимуть державі, та порядок формування статутного капіталу й функціонування цього товариства, йдеться в повідомленні.

У держкомпанії наголосили, що корпоратизацію "Енергоатому" було включено до меморандуму як умову для видачі кредиту Міжнародного валютного фонду (МВФ). Водночас звична для великих інвесторів корпоративна структура компанії дозволить залучити десятки мільярдів доларів у нові проєкти, переконані в "Енергоатомі".

Україна зобов'язалася перед МВФ корпоратизувати "Енергоатом" до кінця 2021 року. Перше півріччя 2022 року "Енергоатом" закінчив зі збитком 4,8 мільярда гривень, збільшивши дохід у 2,8 раза до 67,6 мільярда гривень. "Енергоатом" є оператором 4 наявних атомних електростанцій, на яких експлуатуються 15 атомних енергоблоків, з яких 13 типу ВВЕР-1000 і 2 - ВВЕР-440 загальною встановленою потужністю 13 835 МВт, 2 гідроагрегати Ташлицької ГАЕС встановленою потужністю 302 МВт і 2 гідроагрегати Олександрівської ГЕС встановленою потужністю 11,5 МВт, нагадує інформагенція "Українські новини".

Утім, з весни 2022 року найбільша АЕС України й Європи - Запорізька АЕС - перебуває під контролем російських окупаційних військ.

Корпоратизація не змінює власника, Енергоатом залишається у 100% державній власності, органом управління ним є Кабмін, пояснили в комітеті.

При цьому набуті державою в результаті утворення АТ акції не підлягають приватизації, а також передбачається заборона поділу пакету акцій, що належать державі.

«Корпоратизація змінює застарілу організаційно-правову форму, яким є державне унітарне підприємство, на сучаснішу та стабільнішу юридичну форму, яка є зрозумілою для партнерів Компанії. Центральні органи виконавчої влади, яким підпорядковуються ДП, не мають інструментів для ефективного контролю над державними активами. З корпоратизацією скорочуються адміністративні функції суб’єктів власності, створюється нова, прозора та публічно підзвітна структура управління», — йдеться у повідомленні.

З корпоративним управлінням підвищується ефективність діяльності підприємства, адже з’явиться можливість швидкого та якісного реагування на запити учасників ринку, додали в комітеті.

Там також розповіли про економічні та юридичні вигоди:

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст