Главная Блог Новости Верховна Рада дозволила ввозити гуманітарну допомогу, придбану за донати українців, без розмитнення. Як це працюватиме?

Верховна Рада дозволила ввозити гуманітарну допомогу, придбану за донати українців, без розмитнення. Як це працюватиме?

13.01.2023
Просмотров : 1914

03.01.2023 набули чинності Закони України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України» та «Про внесення зміни до розділу XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України».

Вказані закони звільняють від сплати ПДВ, ввізного мита та акцизу гуманітарну допомогу, що ввозиться на територію України благодійними та громадськими організаціями.

Як це працюватиме?

Закон України «Про гуманітарну допомогу» визначає, що гуманітарна допомога – цільова адресна безоплатна допомога в грошовій або натуральній формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги або добровільних пожертвувань, або допомога у вигляді виконання робіт, надання послуг, що надається іноземними та вітчизняними донорами із гуманних мотивів отримувачам гуманітарної допомоги в Україні. Гуманітарна допомога є різновидом благодійництва і має спрямовуватися відповідно до обставин, об’єктивних потреб, згоди її отримувачів та за умови дотримання вимог ст. 3 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації».

На початку повномасштабної війни росії проти України уряд спростив процедуру ввезення гуманітарної допомоги з-за кордону, а саме: товари визнавалися гуманітарною допомогою за декларативним принципом і не потребували прийняття відповідного рішення спеціально уповноважених державних органів. Це дозволило забезпечити першочергові потреби військових, внутрішньо переміщених осіб та інших осіб, що потребували допомоги.

Проте спрощення процедури ввезення гуманітарних вантажів призвело до збільшення кількості випадків ввезення на територію України товарів (під виглядом гуманітарної допомоги), що потребували розмитнення.

У зв’язку з цим Верховною Радою прийнято закони, які вносять зміни до Податкового та Митного кодексів України.

Прийнятий Верховною Радою Закон України «Про внесення зміни до розділу XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України» встановлює, що на період дії воєнного стану звільняються від оподаткування ввізним митом товари (крім товарів, що класифікуються за товарними позиціями 2203-2208, 2401-2403 та кодами 2103 90 30 00, 2106 90, 3824 99 96 20 згідно з УКТ ЗЕД), що ввозяться на митну територію України громадськими об’єднаннями та/або благодійними організаціями, включеними до Реєстру неприбуткових установ та організацій, для подальшої їх безоплатної (без будь-якої грошової, матеріальної або інших видів компенсації) передачі Збройним Силам України та добровольчим формуванням територіальних громад, Національній гвардії України, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України, Державній прикордонній службі України, Міністерству внутрішніх справ України, іншим утвореним відповідно до законів України військовим формуванням, їх з'єднанням, військовим частинам, підрозділам.

Пропуск через митний кордон, митний контроль та митне оформлення товарів здійснюються у першочерговому порядку.

Плата за виконання митних формальностей щодо таких товарів поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для них, не справляється.

Декларування зазначених у цьому пункті товарів може здійснюватися через подання попередньої митної декларації, яка містить всю необхідну інформацію для випуску товарів відповідно до ч. 5 ст. 259 Митного Кодексу України. Водночас доставка та пред’явлення цих товарів митному органу, яким оформлена така попередня митна декларація, не є обов’язковими.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст