Главная Блог Новости В Україні створили сервіс для пошуку даних зазначених в е-деклараціях

В Україні створили сервіс для пошуку даних зазначених в е-деклараціях

26.11.2016
Просмотров : 1139

Сервіс для пошуку всіх даних, зазначених в електронних деклараціях створили в Україні.

Тепер в електронних деклараціях чиновників можна знайти все. Досить просто вбити в рядок пошуку ваші дані і поставити галочку «шукати всюди».

Крім цього, у користувачів з'явилася можливість залишати коментарі під деклараціями, якщо вони виявили щось «підозріле або просто цікаве».

Нагадаємо, раніше ГПУ викрили чотирьох нардепів, які намагалися приховати в е-декларації покупку і продаж авто.

Згадайте новину: Юрій Луценко: Генпрокуратура буде аналізувати декларації народних депутатів України, які задекларували готівку понад 100 тис дол США

Декларації: Про проект

Вас вітає проект Канцелярської сотні — «Декларації». Це – наймасштабніша в Україні спроба електронізувати декларації чиновників, та зробити їх легкодоступними для аналізу.

Як це працює і навіщо потрібно?

Новий антикорупційний закон зобов’язує усіх чиновників, суддів, прокурорів, депутатів – всіх «державних людей» - заповнити та оприлюднити декларацію про доходи. Новий люстраційний закон зобов’язує оприлюднити таку декларацію і всіх кандидатів на посади. За приблизними підрахунками декларації заповнять і оприлюднять близько мільйона людей.

І що? А нічого.

Тому що ця публікація буде у формі викладеного файлу зі сканом паперової декларації, заповненої від руки. І ці декларації будуть лежати на безліччі сайтів у непримітних розділах. Навіть переглянути їх важко, не кажучи про аналіз.

Згадайте новину: НАБУ відкрило перші кримінальні провадження за результатами аналізу е-декларацій

Ініціатива Канцелярська сотня прагне оцифрувати ці декларації, а також декларації попередні років. По-справжньому оцифрувати. Щоб можна було робити автоматичну аналітику, рейтинги, побачити динаміку зростання чиновницьких статків.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст