Главная Блог Новости В Україні діє 32 982 ОСББ — дослідження Мінрегіону

В Україні діє 32 982 ОСББ — дослідження Мінрегіону

13.02.2020
Просмотров : 1814

Функціонування об’єднань співвласників багатоквратирних будинків (ОСББ) в Україні та ефективне управління спільним майном є передумовами формування та успішної реалізації державної житлової політики, впровадження енергоефективних заходів, йдеться на сайті minregion.gov.ua

Однією з нагальних проблем при формуванні державної житлової політики є відсутність комплексних досліджень функціонування ОСББ. Міністерство розвитку громад та територій України разом з експертами Офісу підтримки та впровадження реформ при Міністерстві провели кількісну оцінку об’єднань. Для цього було зібрано та опрацьовано відомості Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 20 січня 2020 року.

За даними Державної служби статистики, кількість зареєстрованих ОСББ в Україні становить 32 408. Наразі реєстр містить 34 104 записи про об’єднання.

Втім, за результатом аналізу, діючих ОСББ на сьогодні 32 982. Інші припинили свою діяльність, знаходяться в стані припинення або не завершили державну реєстрацію.

Результати дослідження також показали, що найбільш важливими для становлення ОСББ є перші роки їх діяльності. Більше половини об’єднань, що припинили свою діяльність, проіснували близько чотирьох років.

Найбільшу кількість ОСББ було зареєстровано у Донецькій та Дніпропетровській (4 214 та 3 279 відповідно) областях, дещо менше у Львівській (2912) та Одеській (1885) областях, найменше – у Чернівецькій (428), Кіровоградській (442) та Чернігівській (445) областях. Важливо зазначити, що без урахування даних з тимчасово окупованих територій, кількість ОСББ становить 27 010.

Згадайте новину: Постанова КГС ВС щодо процесуального статусу ОСББ

Найбільший приріст у створенні ОСББ відбувся навесні 2016 року. Ухвалений у 2015 році Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» надавав один рік для самостійного вибору форми управління у багатоквартирному будинку. Якщо власники будинку не могли визначитися, то управителів їм призначав виконавчий орган місцевої влади. На жаль, після зазначеної дати темпи створення ОСББ знову почали знижуватись. Зараз створюється близько 140 об’єднань на місяць. Якщо кількість реєстрацій ОСББ в місяць не збільшиться, то, за існуючих умов, в усіх багатоквартирних будинках будуть створені об’єднання співвласників приблизно через 87,5 років.

Цікавим видається гендерний розподіл в управлінні ОСББ. Є уявлення, що будинками частіше керують жінки похилого віку. Але це не так, розподіл керівників за статтю не відрізняєтсья від демографічного розподілу населення. Згідно досілдження, серед керівників — 17 676 жінок та 15 762 чоловіків. При цьому такий розподіл спостерігається протягом всього часу зі створення перших ОСББ.

Розподіл ОСББ за населеними пунктами показує, що найбільша кількість ОСББ зареєстрована в містах. Проте є організації у селищах міського типу та селах, які не можна залишати поза увагою.

При реєстрації ОСББ виникає багато юридичних питань. Наслідки цього можна побачити у розподілі кількості видів діяльності, які обрали собі організації. Рекордсменом виявилося одне ОСББ з 29 КВЕДами.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст