Главная Блог Новости Усі "обмежено придатні" повинні пройти повторну медкомісію

Усі "обмежено придатні" повинні пройти повторну медкомісію

01.05.2024
Просмотров : 2273

Вже цього тижня, 4 травня 2024 року, набирає чинності закон про забезпечення прав військових на соціальний захист. Серед іншого він передбачає скасування статусу "обмежено придатних" до служби та зобов'язує пройти повторну медкомісію.

РБК-Україна докладніше розповідає про нововведення.

При підготовці матеріалу використовувалися текст закону 3621-IX та інтерв'ю директора департаменту охорони здоров'я Міноборони Оксани Сухорукової.

Зміст

Що буде замість статусу "обмежено придатний"

Новий закон частково стосується мобілізації. Зокрема, більше не буде статусу "обмежено придатних".

Як йдеться у перехідних положеннях, громадяни України, визнані обмежено придатними до військової служби до 4 травня, протягом 9 місяців підлягають повторному медичному огляду (фактично до кінця 2024 року). Щоб згідно з новими правилами визначити, придатні вони чи ні.

Також для цього у відповідність до закону необхідно привести підзаконні акти. Йдеться про зміни до наказу Міністерства оборони №402 про військово-лікарську комісію. Поки його немає, медики не мають необхідних критеріїв, щоб визначати ступінь придатності.

Як заявила директорка департаменту охорони здоров'я Міноборони Оксана Сухорукова у нещодавньому інтерв'ю zn.ua, зміни до наказу почали погоджувати два тижні тому. За її словами, умови прописуються детальніше. Захворювання прив'язані до МКБ-10 (Міжнародної класифікації хвороб Десятого перегляду), а також описані критерії, коли особа придатна або непридатна, тобто коли стан є важким, середнім чи легким за групою захворювань.

Оновлені критерії містять кілька тисяч діагнозів. І у кожній групі захворювань можуть бути як придатні, так і непридатні до служби - це від ступеня порушення функцій.

"Наприклад, якщо у людини виразка була в анамнезі і залишився лише рубець - придатний. А якщо виразка була ускладнена, було проведено оперативне втручання з видаленням значної частини шлунка, то людина непридатна", - пояснила Сухорукова.

Фактично буде п'ять статусів: непридатний та чотири категорії придатних, залежно від ступеня функціональності.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст