Главная Блог Новости Україна судитиметься за скіфське золото у жовтні

Україна судитиметься за скіфське золото у жовтні

18.09.2016
Просмотров : 1587

В Окружному суді міста Амстердам 5 жовтня відбудеться судове засідання у справі про позов держави Україна до Музею Алларда Пірсона (м. Амстердам) щодо повернення української колекції скіфського золота.

Про це повідомляє Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб з посиланням на інформацію Міністерства культури України.

“Предметом спору є колекція з 565 музейних предметів, наданих “Центральним музеєм Тавриди”, “Керченським історико-культурним заповідником”, Національним заповідником “Херсонес Таврійський” і “Бахчисарайським історико-культурним заповідником” для експонування в Музей Алларда Пірсона (м. Амстердам) в період з 06.02.2014 до 28.05.2014 року в рамках виставки “Крим – золотий острів в Чорному морі”, – йдеться в повідомленні.

Вспомните новость: Кому по закону принадлежит затонувший корабль 500 лет назад

У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій нагадали, що конфлікт навколо експонатів кримських музеїв виник через анексію півострова Росією. Саме в цей час експонати перебували на виставці в Амстердамі. Після завершення виставки нідерландська сторона, незважаючи на надані раніше гарантії, заявила про неможливість повернення кримських експонатів Національного музею історії України, мотивуючи свою відмову можливими претензіями з боку кримських музеїв.

За українськими законами, всі зібрані експонати є частиною Музейного фонду України й можуть передаватися на тимчасове зберігання на підставі укладених контрактів. “Контракт, який надавав право на тимчасове зберігання колекції Музей Алларда Пірсона, завершився 13.06.2014 року, після чого, згідно із законом, ці культурні цінності вважаються незаконно вивезеними з України і підлягають поверненню”, – наголошується в повідомленні.

Джерело: Hubs

Вспомните новость: Арестована коллекция картин и икон Пшонки (СПИСОК)

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст