Главная Блог Новости У ВРП визначилися, коли вирішуватимуть питання про арешт судді за 5 днів, а коли — за 72 години

У ВРП визначилися, коли вирішуватимуть питання про арешт судді за 5 днів, а коли — за 72 години

18.02.2017
Просмотров : 1410

Протистояння Вищої ради правосуддя і громадських організацій щодо правил застосування запобіжних заходів стосовно суддів, яких затримали на місці злочину, схоже, добігло кінця. Колегіальний орган уніс зміни до регламенту й пообіцяв за потреби працювати швидше.

Вспомните новость: ГПУ передала в суд обвинение судьи Высшего хозсуда Швеца в покушении на мошенничество

Зійшлися в поглядах щодо часу

На думку окремих активістів, ст.126 Конституції слід трактувати так: якщо суддю було спіймано на гарячому, після скоєння тяжкого чи особливо тяжкого злочину, то до нього може застосовуватися будь-який запобіжний захід без отримання дозволу від ВРП. Саме так це положення сприймали в прокуратурі, адже після набуття чинності змінами до Конституції її працівники вже встигли кілька разів подати відповідні клопотання. А слідчі судді у свою чергу їх задовольнили.

Натомість у ВРП наголосили, що суддю відразу після скоєння злочину може бути затримано на 72 год., але брати його під варту без згоди Ради не можна.

Після цього Генеральний прокурор Юрій Луценко написав до ВРП листа, в якому зазначив, що згоден з роз’ясненнями колегіального органу, але вказав на наявність певних проблем. Очевидно, його непокоїло те саме питання, що й громадських активістів: процедура надання згоди на арешт перевищуватиме час, упродовж якого слідчий суддя визначатиметься із запобіжним заходом. А значить, застосовувати взяття під варту він не зможе.

Як наслідок, ВРП пішла на поступки та ухвалила зміни до регламенту. Відповідно до них подання щодо надання згоди на затримання судді, тримання його під вартою чи арештом розглядається Радою не пізніше ніж через 5 днів з дня його отримання.

Водночас таке подання, якщо суддя був затриманий під час або відразу після скоєння тяжкого або особливо тяжкого злочину, розглядатиметься невідкладно в межах строків, визначених Кримінальним процесуальним кодексом.

«Подання Генеральної прокуратури і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про надання згоди на обрання запобіжного заходу, пов’язаного з обмеженням волі, Рада розглядатиме негайно. Ці зміни дадуть змогу суду розглянути це питання у строк, передбачений КПК, тобто протягом 72 год. із часу затримання особи», — наголосив голова Ради Ігор Бенедисюк.

Вспомните новость: Опять не успели: судья Сергей Лазюк после задержания на взятке оперативно переписал на жену всю свою недвижимость

При цьому, за його словами, в разі необхідності засідання ВРП проводитимуться у вихідні або святкові дні. Таким чином, правоохоронці за умови оперативної підготовки документів встигатимуть з вирішенням цих питань. Разом з тим можна не сумніватися, що адвокати затриманих намагатимуться затягувати процес, а значить, боротьба буде йти за кожну годину.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст