Главная Блог Новости У НБУ нагадали власникам платіжних карток, як не стати жертвами шахраїв

У НБУ нагадали власникам платіжних карток, як не стати жертвами шахраїв

12.06.2016
Просмотров : 2296

Національний банк України (НБУ) попереджає про зростання кількості випадків нового виду шахрайства – крадіжки даних платіжної картки за допомогою систем зовнішніх інтерактивних голосових відповідей (IVR).

В цій схемі держателям платіжних карток дзвонять не самі шахраї, а запрограмовані ними роботи, які від імені "банку" просять надати інформацію про платіжну картку або логін/пароль від веб-банкінгу, які необхідні для здійснення платежу.

В НБУ нагадують: "Дані платіжної картки (номер картки, термін її дії, код CVV/CVV-2, ПІН-код до карти), логін/пароль для входу у веб-банкінгу, є конфіденційними і не повинні їх надавати іншим особам (у тому числі працівникам банків, в яких відкриті карткові рахунки)".

Вспомните новость: 7 ситуаций, при которых банк будет блокировать выдачу наличных - нововведения НБУ

Працівники банку ні за яких обставин не мають права дзвонити клієнту із запитом такої інформації, підкреслюють в НБУ.

"Повний номер карти, слово-пароль, сума і дата останнього зарахування на картку можуть надаватися виключно під час проходження ідентифікації під час вашого самостійного звернення в банк", – відзначають в регуляторі.

"Якщо невідомі особи телефонують на мобільний телефон, називаючись працівниками будь-якого банку (служби безпеки, служби моніторингу, контакт-центру), з вимогою провести "ідентифікацію", надати/підтвердити дані карти або надати будь-які інші персональні дані, рекомендуємо негайно припинити таку розмову", – радять в НБУ.

Якщо шахраї все ж отримали дані, НБУ радить негайно звернутися до контакт-центр свого банку (номери телефонів на зворотній стороні платіжної картки), і здійснити блокування картки.

Автор: Олександр Сукач

Джерело: Сегодня

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст