Главная Блог Новости Судова революція. Експерти розповіли про "зради" і "перемоги" закону про суддів

Судова революція. Експерти розповіли про "зради" і "перемоги" закону про суддів

07.06.2016
Просмотров : 2076

У судоустрої дійсно було прийнято чимало ґрунтовних змін, проте в українських реаліях вони можуть бути використані зацікавленими сторонами у досягнені корисливих намірів.

Минулого тижня Верховна Рада здійснила, як кажуть зацікавлені політики, революцію у судовій системі України, прийнявши нову редакцію закону про судоустрій та відповідні зміни до Конституції України.

А під час щорічної прес-конференції Порошенко назвав конституційні зміни в частині правосуддя - одним із найголовніших рішень за час свого президентства. "Каста зруйнована", - запевнив він.

У змінах дійсно є багато цікавого. Наприклад, тепер навряд чи зможе повторитися ситуація як із суддею-хабарником, який відстрілювався від правоохоронців, а ті не могли нічого з ним вдіяти через суддівську недоторканість. Такої привілеї судді відтепер позбавляються.

Вспомните новость: Министр Петренко: Кардинальная реформа судов: будет создан Высший антикоррупционный суд!

Також суддям значно підвищують заробітні плати. З урахуванням стажу роботи, її складності, наявності наукового ступеня тощо суддя може отримувати від 43 до 300 тисяч грн на місяць. Це може знівелювати привабливість хабарів.

Водночас чимало нових правил гри у судовій системі піддалися потужній критиці з боку експертів та адвокатів. Чималий подив викликає і саме голосування - спочатку за закон про судоустрій, і тільки потім - за зміни до Конституції. Судова реформа почалася з порушення Конституції, зазначив науковий консультант з правових питань Центру ім.Разумкова Віктор Мусіяка.

"Згідно з Конституцією та закону "Про Регламент Верховної Ради" закон має відповідати чинному Основному закону. На момент голосування проекту закону він суперечив тексту чинної Конституції. Я вже не говорю про низку статей регламенту, які були порушені. Тому в принципі цей закон антиконституційний", - пояснив Віктор Мусіяка у блозі "Ганебний початок".

Крім того, деякі кардинальні зміни такими просто виглядають. Насправді вони є лише косметичним ремонтом або перестановкою доданків.

Згадайте новину: Після судової реформи будуть звільнені 1800 суддів – Петренко

Наприклад, повернення в Україну трирівневої системи судів шляхом скасування спеціалізованих судів - Вищого господарського, Вищого адміністративного та Вищого кримінального. Таким чином, матимемо першу інстанцію - місцеві суди, другу – апеляційні, а третю - касація у Верховному суді. Адвокат Андрій Турій називає це простою зміною вивіски.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст