Главная Блог Новости Суддя Ольга Бородійчук не дістала стягнення за те, що не дала виконати рішення

Суддя Ольга Бородійчук не дістала стягнення за те, що не дала виконати рішення

10.08.2019
Просмотров : 2219

Служителька Феміди забезпечила позов і зупинила торги, які призначили в межах виконавчого провадження. За це її хотіли покарати дисциплінарним стягненням, однак жінка довела, що інша ухвала була б незаконною, повідомляє zib.com.ua

Заборонені торги

У 2017 році в провадження судді Бродівського районного суду Львівської області потрапила справа за позовом особи проти державного підприємства, яке здійснює торги. Розлучена жінка заявила права на частку готелю свого чоловіка, який збиралися продати задля погашення іпотеки. Третіми сторонами у справі, які не заявляють самостійних вимог, були місцевий відділ виконавчої служби та територіальне управління юстиції. Позивачка вимагала звільнити її майно, яке було предметом іпотеки, з-під арешту.

Суд задовольнив заяву про забезпечення позову й відкрив справу. Держпідприємству, яке спеціалізується на проведенні електронних торгів, заборонили будь-які дії щодо готельного комплексу. Особа, яка не була учасником справи, але дійшла висновку, що таке рішення порушує її права, подала апеляцію, і суд другої інстанції скасував ухвалу про забезпечення позову.

У листопаді 2017 року матеріали повернули до першої інстанції, і, за результатами повторного автоматичного розподілу, провадження дісталося судді Ользі Бородійчук. У служителя Феміди, який попереднього разу слухав справу, закінчився строк повноважень. О.Бородійчук розглянула позов і прийняла аналогічне рішення про забезпечення, знову заборонивши держпідприємству проводити торги для продажу готелю та земельної ділянки, на якій його збудували. Законниця зазначила, що «предметом позову в даній справі є, зокрема, вимога про поділ майна, яке є об’єктом спільної сумісної власності, шляхом визнання за позивачем права власності на частину такого майна, а саме — готельного комплексу з убудованими приміщеннями громадського харчування».

Заяву про забезпечення позову мотивували тим, що відділ примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області виставив готель на торги й вони мали відбутися наступного дня після судового засідання. Придбати об’єкт зголосилося 6 покупців. Тож діяти слід було негайно, поки спірне майно не продали. На підтвердження цього заявниця надала витяг із веб-сайту «Система електронних торгів арештовано майна».

Апеляційний суд ще раз скасував рішення першої інстанції. Він дійшов висновку, що вердикт О.Бородійчук зупиняє виконання попередніх судових рішень у зведеному виконавчому провадженні.

Згадайте новину: ДП «СЕТАМ» ПЕРЕЙШЛО ВІД МІН’ЮСТУ ДО СФЕРИ УПРАВЛІННЯ АГЕНТСТВА З РОЗШУКУ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ АКТИВІВ (АРМА)

Чиста совість

У березні 2018 року до Вищої ради правосуддя поскаржилася Служба безпеки, стверджуючи, що законниця порушила норми права, які завадили виконанню судових рішень. У відповідь дисциплінарна палата відкрила справу.

Володарка мантії у свою чергу зауважила, що на час вирішення питання позивачка ні словом не обмовилася про те, що майно хочуть продати з торгів задля виконання судових рішень. До того ж не було жодного документа чи пояснення, що ці судові акти набрали законної сили. Усі документи, які на той час мала служителька Феміди, — це позов і витяг із веб-сайту про плани проведення аукціону для реалізації майна відповідача. Тож О.Бородійчук у своєму рішенні не сумнівалася.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст